Krátce poté, co Britové před třemi lety odhlasovali v referendu své vystoupení z Evropské unie, slíbily ostatní členské státy, že fungování unie změní. Právě proto, že se jedna země rozhodla svazek opustit. Lídři unijních států chtěli pokračovat v řešení migrace nebo snížit rostoucí nerovnosti v příjmech. Reforem ale zatím dohodli jen málo. Na čtvrtečním summitu v rumunském městě Sibiu tak lídři unijních států opět slíbí úpravy evropské integrace.

"Znovu potvrzujeme naši víru v to, že společně jsme silnější," měli by podle návrhu prohlášení, který mají HN k dispozici, ujistit premiéři či prezidenti 27 členských zemí Evropské unie.

Plány možných reforem komplikuje i to, že Velká Británie z unie stále neodešla. Ve hře je přitom i možnost, že brexit nebude. Důvodem je fakt, že se britští politici nejsou schopni domluvit, za jakých podmínek by měl brexit nastat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.