Pověstné "oranžové tsunami" vyneslo v roce 2008 do hejtmanského křesla i tehdy sedmatřicetiletého Jiřího Zimolu. Nadějný politik sociální demokracie, který byl do té doby starostou třítisícové Nové Bystřice, u voličů zabodoval díky drtivé celostátní kampani ČSSD doplněné o standardní levicové sliby cílené na místního voliče. Zlepšení péče v nemocnicích, zabránění jejich privatizaci, rozšíření sítě mateřských škol či zlepšení péče o se­niory. Mezinárodní letiště, jehož obrys se tehdy rodil, mezi taháky nebylo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Marek Hrubý 02.10.2019 21:57
Autor článku si s čísly opravdu hlavu nelámal aneb nasazím to tam a hotovka.. v článku o kousek výše oinvesticích MS kraje do letiště Mošnov se píše "Například Moravskoslezský kraj do ostravského letiště nalije během příštích čtyř let celkově 800 milionů korun", tedy je to částka za 4 roky a nokoliv za 1 rok, jak je psáno v názoru autora.
Jiří Ringel 02.10.2019 06:43
Letiště každého Jihočecha opravdu nestálo skoro milion, jak se v článku píše. 1 miliarda na 650 tisíc lidí je 1538 korun na osobu. Stejně tak při ročních nákladech v desítkách miliónů (od 15 korun na osobu) by se ani náhodou nedalo namísto toho každému zaplatit dovolenou. Překlepy se stávají. Zde ale pan Vainert něco o tři řády špatně spočítal a postavil na tom celou argumentaci. Přitom je to absolutní a očividný nesmysl! S myšlenkou článku souhlasím, ale takovýto úlet bych v HN nečekal. Lze věřit článkům, kde jde o složitější témata?
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru