Přístav Nyhavn Snímek: Emanuel Miza Přímořské zajímavosti Vaše první cesta by rozhodně měla vést do přístavu. V jeho okolí se dá dobře zaparkovat a...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jakmile sjedete z dálnice na kodaňské předměstí, dánská metropole vás okouzlí čistotou a uhlazeností. Široké hlavní třídy lemované bujnou zelení, obchodní čtvrti i průmyslové zóny jsou přívětivé a oku lahodící. Nevzhledné budovy tady nenajdete - architekti si pohráli i s ryze účelovými stavbami, jako jsou kancelářské komplexy nebo továrny. Noříte se do centra města a Kodaň si vás získává čím dál víc. Je prostorná, přívětivá, veselá. Okamžitě vás upoutá množství barev: žluté autobusy, červené schránky na dopisy, spousta červenobílých státních vlajek. Ty se třepotají na každém rohu - Dánové jsou totiž velcí vlastenci. Jejich metropole dýchá jedinečnou atmosférou: je pestrá a proměnlivá, ale zároveň působí poklidně. Většina pamětihodností se nachází v samém centru a nedaleko od sebe. Kodaň je protkaná pěšími zónami, takže ji můžete snadno objevovat po svých. Navíc má spoustu velkých parků, které zvou k posezení pod korunami rozložitých listnatých stromů. Kdo chce poznat živé velkoměsto a zároveň si odpočinout, je na správném místě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.