Zámek v Bečově, relikviář je uložen v prvním patře. Snímek: Jana Fröhlichová Dvacet pět lidí smí na chvíli spatřit románský relikviář sv. Maura -...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nemusím snad říkat, že v místnosti budete potichu, vypněte mobilní telefony a na pokyn ochranky sál ihned opustíte, přikáže zámecká průvodkyně a telefonem na zdi přivolá bodyguardy, kterým nahlásí počet lidí ve skupině. Pomalu odemkne dveře opatřené několika zámky a návštěvníky vpustí do nevelkého sálu. Na zdech jsou čidla kontrolující pohyb a vlhkost. V místnosti upravené jako trezor je chladno a tma. Odkudsi z ukrytých reproduktorů zní tichý mnišský chorál. Dvacet pět lidí se na pouhých pět minut smí podívat na nesmírnou a cennou krásu, jejíž hodnota je podle odborníků srovnatelná s českými korunovačními klenoty. Dva maličké halogeny osvětlují za tlustým neprůstřelným sklem zhruba 140 centimetrů dlouhou zlatou "rakvičku".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.