Snímek: Richard Grégr Pán Vánoční výstavy Představit si Vánoce bez vánočních výstav není snadné. Například Blahoslav Lukavec je v Praze pořádá...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zas je tu čas Vánoc, kdy mezi pulty supermarketů září ozdobené stromky a nad cenami zboží svítí betlémské hvězdy. A tak pojďme do světa našich předků, kteří – když v zimě zapadli sněhem – si začali vyřezávat ze dřeva figurky a přemýšleli, jak je přimět k pohybu. Dýchá z nich svět laskavých českých pohádek. V jejich stopách jdou i dnešní tvůrci. Některá místa s betlémářskou tradicí ožívají dodnes. Nebyla to ale vždy idyla jako v současnosti. Po Čechách a Moravě, ale i za hranicemi najdeme například figurky z Králík, kde se řezáním živily nejchudší rodiny. Také dnes to ovšem může být krásný koníček.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.