František Straka, který v červnu vedl českou reprezentaci v přípravném duelu s Maltou, bude trénovat slovenský Ružomberok.

Straka v Ružomberku vystřídá svého někdejšího spoluhráče z československé reprezentace Viliama Hýravého, pod nímž se slovenskému týmu začátek ligy vůbec nepovedl. Ružomberok je po osmi zápasech poslední s jedinou výhrou na kontě.

"Mým prvotním úkolem bude pokusit se mužstvo vyvést z této velmi nepříjemné situace. Udělám všechno pro to, abychom se zvedli. O dalších ambicích se teď není nutné bavit, nejdříve musíme opustit sestupové pásmo," řekl ČTK Straka.

Straka jednal přímo s majitelem klubu Milanem Fiľem. "Bylo to absolutně férové a korektní jednání, pan Fiľo je do fotbalu zapálený jako já, což pro mě bylo také důležité," uvedl Straka.

Straka naváže na tři české trenéry

Jedenapadesátiletý Straka v Ružomberku naváže na tradici české trenérské školy. Před ním už v klubu působili František Komňacký, který v roce 2006 dovedl tým k prvnímu titulu v historii, Petr Uličný a naposledy v minulé sezoně Michal Bílek.

Angažmá v Ružomberku pro Straku bude také čtvrtou zahraniční štací. Trénoval už v německém Ahlenu, rakouském Innsbrucku a loni v OFI Kréta.

"Na Slovensko se moc těším, z dob společné ligy tady mám spoustu známých a přátelské vazby tam mám velké," těšil se Straka. V české lize vedl celky Teplic, Sparty, Plzně a Českých Budějovic.

Naposledy krátkodobě koučoval českou reprezentaci v jediném červnovém přípravném zápase s Maltou. "Do práce jsem se po té pauze už moc těšil," dodal Straka.

Související