Letošní vydání michelinského průvodce Main cities of Europe pro Česko velké překvapení nepřineslo. Jediným podnikem, který získal prestižní michelinskou hvězdičku, je Allegro, jehož šéfkuchař, Andrea Accordi, dokázal toto ocenění obhájit již potřetí.

Padly tak spekulace o tom, že loňský nálet komisařů vyhlášeného gastronomického průvodce na Prahu, přinese pro české hlavní město další hvězdičky. Už loni se mluvilo o tom, že by jednu mohla dostat Karpíškova La Degustation Bohême Bourgeoise, letos mezi kandidáty přibyla třeba restaurace Monastery v hotelu The Augustine.

Proti loňskému roku v české sekci průvodce přibylo restaurací oceněných nálepkou „Bib Gourmand“ . Mlsnou hlavou panáčka Bibenda jsou označené podniky, které nabízejí „dobré jídlo za dobrou cenu“. Stejně jako loni „Biba“ dostaly Le Terroir a Aromi, nově jsou takto oceněny Divinis a Sasazu.

Pátý Bib je „in memoriam“. Dostala jej francouzská resturace Cornichon, která je zavřená již od loňského listopadu. Michelinu se tak v menším povedlo zopakovat lapsus z loňského roku, kdy druhou pražskou hvězdičku udělila Maze Gordona Ramsaye. Ten však byl již tou dobou z Prahy na odchodu.


Související