Radobýl je jméno rychlíku vozícího pasažéry mezi Prahou a Děčínem. Kolik z nich tuší, že při jízdě kolem Lovosic se mohou pokochat výhledem na z poloviny odtěžený čedičový vrch stejného jména?

Dnes je na jeho vrcholu postaven velký kovový kříž, na jižním, odlesněném svahu fialově květe chráněná divizna brunátná a dole pod kopcem pamětníci vzpomínají, jak v podzemní nacistické továrně Richard pracovali vězni nedalekého koncentračního tábora. Vyplatí se vystoupit z vlaku a vystoupat na kopec.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vrch Radobýl u Litoměřic, kam se na svůj poslední výlet v životě vydal Karel Hynek Mácha, nabízí mnoho zajímavých pohledů na krajinu i historii. Nedaleko objevíte nacistickou podzemní továrnu nebo nezvykle naturalistický památník obětem koncentračních táborů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.