Jsme na zámku v Horní Libchavě ze 16. století, který dlouho chátral. A já jsem zase dlouho cestoval, dá se říct, že od roku 1980 jsem na cestě, což už je nějakých jednatřicet let. Byl jsem mezi indiány, lidojedy na Papui... a posledních deset let jsem hledal pozemek, kde bych udělal etnografický skanzen.

V zámku jsem byl minulý rok, šel jsem na půdu, zrovna pršelo. Když jsem viděl, jak tam ta voda teče, jak ten zámek ničí, šel jsem do OBI, koupil ty oranžové kýble a chodil jsem vylévat třeba 50 litrů vody. Bylo mi to tak líto, že jsem si řekl, že bych ten skanzen vlastně udělal tady.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Cestovatel, majitel zámku Horní Libchava

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.