Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti se narodil roku 1969 v Praze. Vyučil se na středním odborném učilišti instalatérem a poté absolvoval studium na strojní průmyslové škole s maturitou. Při zaměstnání si později dodělal VŠ – na univerzitě Jana Amose Komenského v Praze vystudoval obor Sociální a mediální komunikace. Je spoluzakladatelem Dělnické strany (po jejím zrušení v roce 2010 DSSS) a jejím předsedou. Hlásí se k českému a moravskému patriotismu a tradici.

1.    Co vnímáte jako hlavní poslání prezidenta a jeho povinnost vůči občanům?

Podle mého názoru by měl být prezident republiky osobou, která bude svým morálním kreditem a neměnnými postoji apelovat na politické elity, aby prosazovaly suverenitu České republiky a naše země nebyla jen loutkou v rukou bruselských úředníků. Jeho povinnost vůči občanům z pozice přímé volby bude zejména v tom, aby pranýřoval a inicioval vymýcení negativních jevů v naší zemi, zejména prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politiky a korupci.

2.    Co považujete za své nejsilnější přednosti a výhody oproti ostatním kandidátům?

Své názory, oproti jiným kandidátům, říkám otevřeně, nestydím se za ně. Nepřevlékám kabáty, jako bývalí soudruzi a současní obhájci „demokracie“, pánové Fischer či Sobotka.

3.    Jaký máte pohled na zavedení školného a směřování školství v ČR vůbec?

Odmítám zavedení školného jako diskriminační akt vůči sociálně slabším rodinám a jsem přesvědčen, že naše školství by se mělo více zaměřit na výuku našich tradic, historie a hrdosti k naší zemi.

4.    Jakou věc byste na České republice změnil, kdybyste měl neomezené možnosti?

Je to sice utopická představa – neomezené možnosti – a doufám, že mě nikdo neobviní z příklonu k totalitním praktikám, ale rozhodně bych zavedl přísnou politiku vůči nelegálním imigrantům, posílil bych bezpečnost v krizových regionech našeho státu i za pomocí armády, aby si různí gauneři a nepřizpůsobiví parazité nemysleli, že si zde mohou dělat vše, co se jim zlíbí. Také bych prosadil trest smrti za brutální vraždy například starých lidí či dětí.

5.    Jak hodnotíte působení předchozích dvou prezidentů Havla a Klause?

Václav Havel byl spíše uměle vytvořenou ikonou v dobách komunismu a později v polistopadové éře čím dál více připomínal osamělého mesiáše, který působil jak zjevení z jiného světa a nedokázal si udržet politickou podporu, neboť jeho vize „nepolitické politiky“ byla utopií. Václav Klaus vystupoval o poznání lépe a já kladně hodnotím zejména jeho kritický postoj vůči Evropské unii a procesu vytváření jednotné Evropy. Nelze však současně zapomenout na jeho roli v devadesátých letech, kdy stál u zrodu „zpackané“ privatizace, znamenající rozkradení státního majetku.


6.    Podporujete obnovu tradičního řemesla a manuální práce. Myslíte, že je tato představa ještě v dnešní době reálná?

Určitě ano, ale nikoli za vládnutí současné zkorumpované elity. České řemeslo a zručnost našich řemeslníků byla vždy proslulá. A dnes? Podívejte se na dělníky, kteří pracují na našich stavbách. Ukrajinci, Kazaši, Vietnamci, různí kovozemědělci, kteří často vidí stavební technologie poprvé. Jejich kvalita práce je podprůměrná. Je potřeba podporovat české a moravské učňovské školství, zakládat řemeslnické cechy s různými výhodami a daňovými úlevami pro jejich členy, podporovat drobné živnostníky, kteří jsou oproti nadnárodním firmám často v nevýhodě. Vše jde, ale jen mít vůli to prosadit.

7.    Na svých webových stránkách sdělujete, že se hlásíte k ideálům demokracie a naproti tomu požadujete přísnou politiku proti imigrantům. Neodporujete si?

Otázkou je, co si pod pojmem demokracie představujeme. Pokud někdo říká, že zde dnes máme demokracii, nesouhlasím. Máme zde nový typ totality, který nesnáší a potlačuje opoziční názory, odsuzuje jejich protagonisty, a halí se do hávu demokracie. Mojí prioritou je hájit tuto zemi proti všemu nebezpečí, a podle mého názoru je imigrace velkým rizikem, proti kterému se musíme aktivně bránit.


8.    Ve svém volebním spotu slibujete zúčtování s korupčníky a „mafiány“ ve vládě. Jak konkrétně byste se proti nim stavěl?

Ano, chceme nekompromisně zúčtovat se všemi, kteří si z naší země udělali „dojnou krávu“, kteří zde rozkradli majetek a za pomocí různých mafiánů a lobbistů ovládají státní instituce a ministerstva. Není zase nutné zavádět další a nové zákony, jen je potřeba důsledně používat stávající legislativu, která nabízí účinné nástroje. Jenže, pokud je vládnoucí garnitura na zločinecké kruhy úzce napojena, je logické, že se nic nevyšetří a nezmění. Proto je nutné provést v této zemi radikální otočení politického kurzu. Jsem přesvědčen, že to za několik let přijde.

Související