Pojišťovny si stěžují na to, že je cena povinného ručení velmi nízká, což jim působí vážné problémy. Příčinou je silná konkurence na trhu, k poklesu cen pojistek přispívají i internetové srovnávače. Nebude tedy povinné ručení ještě levnější?

Místopředseda prezídia Asociace českých pojišťovacích makléřů Ivan Spirakus to nevylučuje, představitelé pojišťoven naopak tvrdí, že již není cena pojistek u povinného ručení udržitelná a musí se zvýšit.

V posledních šesti letech se podle výkonného ředitele České asociace pojišťoven Tomáše Síkory v průměru snížila cena povinnhé ručení asi o patnáct procent. To je dlouhodobě neudržitelné, tvrdí Síkora. Stejný názor zastává generální ředitel Kooperativa pojišťovny Martin Diviš.

Cena přitom podle odborníků rozhodně není jediným kritériem, podle něhož by si měl klient vybírat povinné ručení, případně jinou pojistku. Vždy záleží především na tom, co vše si chce nechat pojistit, počínaje čelními skly automobilu, přes pojištění proti odcizení vozu, proti úrazu, po pojištění zavazadel.

Pojišťovny přitom hodlají daleko více rozlišovat mezi výší pojistky u řidičů, kteří jezdí bez nehod a těmi, kdo často bourají.

Související