Už 5. května odpoledne proběhlo v Rudné jednání ozbrojených dobrovolníků s německou posádkou. Celkem146 vojáků se vzdalo bez jediného výstřelu. Po...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Fotografie v Rudné u Prahy pořídil obchodník s látkami Václav Kučera z Dušníků. Povstání v obci vypuklo už 4. května večer, kdy se několik ozbrojených mužů soustředilo kolem nádraží. Do Rudné jako první - odpoledne 6. května - přijeli Vlasovci. Místním povstalcům pomáhali při obraně před nálety německých stíhaček. Rudá armáda vstoupila do obce až 9. května. Snímky z Prahy jsou dílem profesionálních fotografů. V souhrnné sérii jsou součástí připravované výstavy Česká fotografie 20. století. Její první část bude instalována v pražském Umělecko-průmyslovém muzeu od poloviny června do 25. září tohoto roku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.