Časné deštivé ráno 6. května. Do centra Plzně vjíždějí Prešovskou ulicí první američtí vojáci s tanky Chaffe M 5 a Sherman M 4. 6. května kolem osmé...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Povstání v Plzni vypuklo v časných ranních hodinách 5. května. O čtyřiadvacet hodin později přijíždějí do města první americké tanky a řadí se před radnicí. V jednu chvíli se z věže na hlavním plzeňském náměstí ozývají výstřely německých snajprů. Střílejí i z dalších věží a kostelů. Američané ale střelce rychle likvidují. Odpoledne je už klid. Do Plzně doráží i lehká bojová technika z 16. obrněné divize. Ulice jsou plné lidí. Válka pro ně skončila.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.