Petr Čermák (58)

- Absolvoval Lékařskou fakultu hygienickou Univerzity Karlovy.

- V letech 1978-1989 byl zaměstnancem Obvodního ústavu národního zdraví v Liberci.

- V listopadu 1989 spoluzaložil liberecké Občanské fórum, následně byl kooptován za poslance Federálního shromáždění (leden-červen 1990).

- V letech 1990-1998 byl poslancem České národní rady, respektive Poslanecké sněmovny.

- Od roku 1991 je člen ODS, místopředseda ODS (1991-1992) a výkonný místopředseda ODS (1992-1994).

- Od července do prosince 1992 byl posledním federálním ministrem vnitra.

- Čelil řadě afér (»Helbig«, »Wallis«, údajná spolupráce s fondy Viktora Koženého), působil v mnoha firmách, mimo jiné jako člen představenstva a čestný místopředseda fotbalové Sparty.

- Dnes podniká v poradenství (firma Satico) a je členem představenstva společnosti Opavská lesní.

Cesta k prosperitě - takový program nabídla ve svých začátcích Občanská demokratická strana, která přesně před dvaceti lety (20. a 21. dubna 1991) vznikla na ustavujícím kongresu v Olomouci.

Co z této cesty zbylo dnes? ODS vede nefunkční koaliční vládu, jejíž ministři si nevěří nos mezi očima a v níž je na denním pořádku slídění a nařčení z korupce nebo z defraudací. Lačnost po funkcích, moci a soukromé prosperitě dosáhla takových rozměrů, že i prezident a první šéf ODS Václav Klaus mluví o rozvratu politiky a varuje, že takhle to dál nejde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.