Snímek: Adéla PolákováRoku 1832 tu naposledy vydechl Napoleonův syn Orlík. V Modrém salónu pak Karel I. roku 1918 podepsal abdikaci, což znamenalo...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na světě není mnoho budov, kterými by se historie tak ráda procházela. Ve zdejším Zrcadlovém sále hrál Marii Terezii šestiletý Mozart. V Čínském oválném kabinetě pořádala císařovna tajné konference se státním kancléřem Kounicem. V letech 1805 a 1809 ve zdejších sálech a komnatách sídlil Napoleon, roku 1815 tu pak zasedal Vídeňský kongres. V roce 1830 zde přišel na svět a roku 1916 posléze i skonal císař František Josef I.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.