Muž Ivan, o kterém je řeč, byl poustevníkem, údajně prvním v Čechách. Legenda praví, že do kraje mezi Berounem a Karlštejnem přišel kolem roku 880. V...

V článku se dále dozvíte

  • Léta devietistého devátého dostihl Bořivoj Tetínský u skály za řekou, jež tehdy Míza slula, laň a proklál ji mečem. Toť muž jeden dosti veliké a velmi hrozné postavy s holí, v sukni dlúhé, bos, vlasy nad obyčej dlúhé maje, obočí až přes oči převěšené, vyšel z té skály a řka jemu: "Proč jsi mi zabil mé zvířátko?" Když se ho udivený kníže ptalo: "Pověz mi, které jest tobě jméno?" odpověděl: "Na křtu dáno mi jméno Ivan." Tak to zachytil Václav Hájek z Libočan.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.