Jiří Voskovec: Jenom pro záznam, dneska je 3. října, ve Vídni, 1974. No Jeníku, já bych se teď rád ptal na nějaké otázky, na které bys mi mohl...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Naposledy se Jiří Voskovec a Jan Werich viděli na podzim 1974 ve Vídni. Ze svého povídání pořídili více než tříhodinový magnetofonový záznam. Asi dvacetiminutová ukázka z těchto rozhovorů vyšla na desce Jiřího Voskovce Relativně vzato. Když Jan Werich zemřel, věnovala hercova dcera kompletní vídeňské pásky Werichovu pomocníkovi Karlu Kolišovi. Ten je poprvé po pětadvaceti letech nabídl ke zveřejnění - Víkendu HN. Přinášíme část tohoto neznámého dialogu V+W na setkání, o němž Jiří Voskovec napsal: "Byla to jedna z našich nejveselejších, ale taky nejzamyšlenějších schůzek. Byli jsme spolu přes tři týdny a někdy jsme sdíleli své soukromé vzpomínky a historky, jichž jsme se celý život spolu nedotkli."

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.