***HLAVNÍ ZPRÁVY***
Mimořádná schůze sněmovny, na které by se mělo hlasovat o nedůvěře vládě, se uskuteční v pátek 1. dubna od 09:00. Novinářům to dnes řekl předseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD). Hlasování o nedůvěře vládě vyvolala opoziční ODS.vladaMMS.jpg
Předseda KSČM Miroslav Grebeníček bude prosazovat, aby výkonný výbor jeho strany zavázal komunistické poslance k hlasování pro vyslovení nedůvěry kabinetu premiéra Stanislava Grosse.
*
Ruská prokuratura požádala moskevský soud, aby bývalého ředitele ropné společnosti Jukos Michaila Chodorkovského poslal na deset let do vězení. To je také maximální trest, který může Chodorkovskij za své činy dostat.chodorovskijMMS.jpg
K 11 letům vězení odsoudil soud v čečenské metropoli Grozném příslušníka ruských jednotek ministerstva vnitra. Přísný trest mu vyměřil za brutální zbití čečenského civilisty. Byl to vůbec první takovýto soudní proces v Čečensku.
*
Microsoft souhlasil s tím, že v nové okleštěné verzi operačního systému Windows provede všechny důležité změny, které požaduje Evropská komise.windowsMMS.jpg
***VÝVOJ MĚN***
Česká měna se po dopoledním oslabení o deset haléřů na 30,22 Kč za euro vrátila odpoledne na výchozí úroveň a před 17:00 končila obchodování na 30,15 Kč/EUR.
*
K dolaru koruna klesla během dne o desetník na 23,36 Kč/USD.graf293fMMS.jpg
***FINANČNÍ NOVINY***
KB chce v letošním roce prodat dceřiné společnosti Investiční kapitálová společnost (IKS) a Komerční pojišťovna. Jejich novým majitelem se zřejmě stane majoritní vlastník KB francouzské skupiny Société Générale.
*
České akcie obchodované v RM-Systému vykročily do zkráceného týdne oslabením. Index PK 30 zahrnující nejlepší podniky klesl o 0,77 procenta na 1689,78 bodu. Celkové obchody s cennými papíry stouply blíže k ročnímu průměru na 15,7 milionu korun z devíti milionů korun.graf293eMMS.jpg
Občanští demokraté varují, že snaha současné vlády rozhodnout o privatizaci Českého Telecomu co nejrychleji může mít nepříznivý dopad na privatizační výnosy.
*
Stanislav Gross se nechal slyšet, že vláda o privatizaci Českého Telecomu rozhodne zřejmě až po pátečním parlamentním hlasování o nedůvěře kabinetu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru