Cena americké lehké ropy se během dnešního obchodování vrátila nad 55 dolarů za barel. Investiční fondy totiž obnovily nákupy po zprávě o nižších zásobách benzinu ve Spojených státech a poklesu dolaru.

Kolem 16:00 SELČ stoupla cena americké ropy o 1,08 dolaru na 55,07 dolaru za barel. Byla tak necelé tři dolary od rekordního maxima 57,60 USD z poloviny tohoto měsíce. Severomořská ropa Brent stoupla dokonce o 2,11 dolaru na 54,20 dolaru za barel. Podle obchodníků dohání Brent oživení americké ropy ze závěru středečního obchodování na newyorském trhu, kde se tento týden zavírá o hodinu později než v Londýně.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) ve středu oznámil, že zásoby benzinu v USA minulý týden klesly o 2,9 milionu barelů na 214,4 milionu barelů. Rezervy tak zaznamenaly již čtvrtý pokles za sebou. Poptávka po benzinu byla v uplynulých čtyřech týdnech přes rekordně vysoké ceny o dvě procenta silnější než před rokem, píše agentura Reuters.

Venezuela, která je pátým největším vývozcem ropy na světě, ve středu uvedla, že je se současnými cenami ropy spokojená. Potvrdila rovněž, že je zatím příliš brzy na to, aby bylo možné stanovit, zda by měl kartel OPEC zvýšit produkci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru