Kde rychle a na poslední chvíli získat peníze na vánoční útraty
Úvěrová platební karta
Úvěr může klient čerpat v libovolném okamžiku, kdy ho právě potřebuje. Stačí jen úvěrovou kartou zaplatit nebo si vybrat hotovost z bankomatu. Není potřeba kvůli každému čerpání žádat o svolení banky. Každý klient má v případě úvěrové karty přidělen podle své bonity určitý úvěrový rámec.
Úrokové sazby jsou vysoké, ve většině případů jsou nad 20 procenty ročně.
Každý měsíc musí klient splatit určitou minimální část vyčerpaného úvěru (obvykle nejméně pět nebo deset procent z úvěru).
Kontokorentní úvěr
Podobně jako u úvěrových karet klient čerpá úvěr v libovolném okamžiku, kdy potřebuje, aniž by musel svou banku žádat o poskytnutí půjčky. Kontokorentní úvěr znamená možnost přečerpat svůj účet na krátkou dobu.
Úrokové sazby jsou vyšší než u běžných spotřebitelských úvěrů, ale nižší než u úvěrových karet. Kontokorentní úvěr je úročen mezi deseti až 16 procenty ročně.
Podmínkou úvěru je jeho brzké splacení. Nejdéle do jednoho roku je nutné úvěr splatit (dosáhnout kladný zůstatek na účtu).
Půjčka do domu
Neúčelová půjčka v řádu tisíců až desetitisíců korun bez nutnosti jakéhokoli zajištění. Klient podepíše smlouvu a zástupce společnosti mu osobně předá hotové peníze.
Půjčka má velmi krátkodobý charakter. Povinností klienta je ji splatit již během několika týdnů až měsíců. Splácení úvěru probíhá také formou hotovosti - každý týden či jinou krátkou periodu si pro splátku osobně přijde zástupce společnosti.
Nevýhodou jsou značné úroky. V ročním vyjádření lidé platí i více než sto procent ročně.
Půjčka ze zastavárny
Nejčastější doba poskytnutí peněz je jeden týden. Po uplynutí této lhůty musí zastavitel, pokud není schopen si věc odkoupit zpátky, znovu navštívit zastavárnu, zaplatit úroky a prodloužit smlouvu o další týden.
Nabídnutá částka za zastavené zboží je vždy výrazně nižší, než je jeho zůstatková hodnota. Zastavárna se tím chrání, když se původní majitel neozve a zastavenou věc si již nevyzvedne.
Úroková sazba může přesáhnout i deset procent týdně, což znamená roční úrok více než 500 procent.
Spotřebitelský úvěr
Peníze je možné v případě spotřebitelského úvěru získat na bankovní účet druhý den, někdy i ve stejný den. Záleží na bance, jak rychle je schopna žádost klienta o úvěr zpracovat a s tím uvolnit peníze. Nejrychleji jsou banky schopny vyřídit žádosti klientů, kteří u ní mají vedený účet.
Zájemce o půjčku musí doložit svůj měsíční příjem. V případě pravidelného zasílání výplaty na účet banky doložení bonity u svých klientů nevyžadují.
Úrokové sazby začínají pod osmi procenty ročně.

Související