Banky ve většině případů nevyžadují žádné zajištění

Pro většinu bankovních neúčelových úvěrů je typické, že jsou poskytovány bez nutnosti zajištění. Pokud by zájemce o půjčku musel hledat ručitele, mohlo by se mu získání úvěru zkomplikovat.
Některé banky poskytují hotovostní úvěry pouze bez ručení, jiné ručitele vyžadují až po překročení určité hranice. Vždy se jedná o více než sto tisíc korun. Pokud klient potřebuje více, s tímto požadavkem se může setkat. Zcela bez zajištění poskytují úvěry například GE Money Bank či Citibank.
Nalézt bonitního ručitele však není vždy snadnou záležitostí. Zdaleka ne každý totiž může být ručitelem. Zjednodušeně, ručitel musí mít minimálně stejnou bonitu jako sám žadatel o úvěr.
Nezbytností u ručitele je také vhodný věk. Ručitel by v zásadě měl mít tolik let, aby po plánovaném splacení půjčky samotným dlužníkem byl stále ještě v produktivním věku.
Nalezení vhodného ručitele je stále větším problémem. Důvod je jednoznačný - narůstá počet lidí, kteří sami splácejí nějaký úvěr, a tím je jejich bonita nižší. Do budoucna to ale bude stále horší, proto je vhodné využívat půjčky bez zajištění.

Související