Úvěr na počkání? Žádný problém

Kdo potřebuje ještě dnes vyřídit spotřebitelský či kontokorentní úvěr, měl by ve většině bank pochodit. Stačí, aby měl v peněžním ústavu vedený účet a samozřejmě měl dostatečné příjmy. Peníze pak bude moci vyčerpat také ještě během dnešního dne.

Klient s historií v bance

Základním předpokladem pro rychlé jednání v bance je předešlá historie. O klientovi, který má v bance účet, na který mu pravidelně chodí příjem, peněžní dům má dostatek informací. Takový člověk pak ve většině případů nemusí dokládat potvrzení o příjmech. Chce-li si půjčit, stačí jen navštívit pobočku banky a celou věc vyřídit velmi rychle.
"Klient, který má u nás vedený účet, si může zažádat o Snadnou půjčku a odnést si tak dnes hotovost až do výše 100 tisíc korun. V případě, že mu bude poskytnut kontokorent ke sporožirovému účtu, může jej začít čerpat také ještě dnes," říká Kristýna Havligerová z tiskového oddělení České spořitelny.
Stejně se vyjádřila také Romana Kubálková z Komerční banky. "Klientovi můžeme ještě dnes vyhovět. Může využít buď Osobní úvěr, nebo Perfektní půjčku. Stejně tak může i dnes začít čerpat nově zřízený povolený debet na účtu," dodala Kubálková.
Že opravdu je možné peníze získat doslova na počkání, dokládají slova Evy Chaloupkové, manažerky externí komunikace GE Money Bank. "Pokud se jedná o stávajícího klienta banky, je vyřízení otázkou asi jen pěti minut, načerpání peněz také. Celkově by takový klient nestrávil na obchodním místě GE Money Bank víc něž 20 minut, ať již by chtěl kontokorent, nebo spotřebitelskou Expres půjčku," potvrzuje Chaloupková. Kontokorentní úvěr banka poskytuje v rozmezí od pěti do sta tisíc korun. Prostřednictvím spotřebitelské Expres půjčky GE Money nabízí 30 až 200 tisíc korun.
Vyřízení půjčky do 30 minut slibuje také Pavel Hejzlar z ČSOB. "Jak spotřebitelský úvěr, tak i povolené přečerpání účtu je možné pak čerpat okamžitě. Klientům ale doporučujeme dorazit na obchodní místo banky raději ještě dopoledne," dodal Hejzlar.
Během dnešního dne vše zvládnou také klienti HVB Bank a Volksbank. V obou případech jak nově zřízená spotřebitelská půjčka, tak i kontokorent je možné čerpat ještě dnes.
V případě Živnostenské banky se dnes nabízí jen spotřebitelský úvěr. "V případě naléhavé potřeby peněz může klient využít Osobní úvěr do 120 tisíc korun bez ručitele. Peníze si může odnést během několika desítek minut. U kontokorentu je situace jiná. Z technických důvodů je zřízení kontokorentního úvěru možné až druhý pracovní den," řekl Ivo Polišenský, PR manažer Živnostenské banky.

Půjčka přes internet

Největší komfort nabízí svým klientům eBanka. Spotřebitelskou půjčku, i kontokorent mohou klienti vyřídit bez jediného papíru a návštěvy pobočky přes internet. "Celý proces probíhá elektronicky, klient může čerpat peníze už v řádu hodin, tedy tentýž den, kdy podal žádost," řekla Pavla Paseková z tiskového oddělení banky.
Splatnost rychlých úvěrů na Vánoce
Spotřebitelské úvěry
Splácení spotřebitelské půjčky je možné rozložit do několika let (obvykle až pět let). Navíc v rámci Vánoc je možné v některých případech získat i odklad splátek.
KOntokorentní úvěry
Podmínkou kontokorentního úvěru je jeho brzké splacení. Nejdéle do jednoho roku je nutné vyčerpaný úvěr splatit - běžný účet klienta musí vykázat kladný zůstatek. Pak je ale možné účet zase přečerpat a na splacení má klient dalších dvanáct měsíců. Zdroj: banky

Související