Zájem lidí o úvěry na vánoční nákupy lámal rekordy

Chuť lidí utrácet na úvěr proti loňsku stoupla. "O zlatém víkendu jsme překročili hranici sedmi miliard korun v objemu letos financovaných úvěrů," uvedl Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem. "V porovnání s loňskými výsledky jsme tak zaznamenali k tomuto datu 27procentní nárůst," doplnil. Obdobné výsledky mají i ostatní společnosti na trhu.
Klienti využívali nejvíce nabídku úvěru zdarma, který Cetelem poskytuje v předvánočním období u některých obchodních partnerů. Úvěr zdarma umožní klientům rozložit výdaje za vánoční dárky na delší časové období, aniž by zaplatili něco navíc.
Dalším oblíbeným produktem byl "úvěr 1/10", kdy klient zaplatí deset procent jako přímou platbu v prodejně a potom splácí v průběhu deseti měsíců splátky ve výši deseti procent z ceny.
Nejvíce na splátky lidé nakupovali spotřební elektroniku, především televizory. Počet úvěrů na jejich nákup stoupl oproti loňskému roku o dvacet procent.
Největší nárůst splátkového financování se ale oproti loňskému roku projevil u osobních počítačů. V porovnání s loňským předvánočním obdobím stoupl zájem o spotřebitelské úvěry na nákup výpočetní techniky o více než sto procent. (šal)

Související