Česká měna zahájila poslední letošní obchodní den posílením k euru pod 27,50 Kč/EUR. Během odpoledne ale zisky vrátila a uzavřela na konečných 27,53 Kč/EUR. Proti dolaru se koruna nevzdálila od otevíracích 20,90 Kč/USD a zakončil na hodnotě 20,91 Kč/USD.


Obchodování s ostatními regionálními měnami probíhalo podobně jako s domácí měnou. Výjimku tvořila pouze slovenská koruna, která výrazněji posílila k euru poté, co intervence Slovenské národní banky kurz v předchozí seanci srazila.


Dolar se stejně jako ostatní měny na závěr roku uklidnil. Po živějším pohybu způsobeném celou řadou nových makrodat v uplynulém dni se kurz americké měny k euru stabilizoval na hodnotě 1,3175 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru