V pondělí proběhla rekonstrukce srážky, kdy inspektoři proti sobě nechali znovu jet tramvaje. Ve středu začali zkoumat oba vraky. Drážní inspektoři je nechali převést do dílen Dopravního podniku města Ostravy a zda zjišťují technický stav tramvají.

 
tramvaj-vrak-ostrava-01-ilu.jpg
 
tramvaj-vrak-ostrava-02-ilu.jpg
 
tramvaj-vrak-ostrava-03-ilu.jpg
 

Již dříve uvedl vyšetřovatel Jaroslav Kornecki, který má tragédii na starosti, že půjde o dlouhodobou záležitost. "Vyšetřování nehody bude náročné a potrvá přibližně půl roku," uvedl.

Délku vyšetřování nehody ovlivní doba, po kterou se bude zpracovávat znalecký posudek soudního znalce. "Navíc chceme vyslechnout všechny cestující," řekl Kornecki. Mluvčí novojičínské policie doplnila, že v nejbližších dnech rozhodně nebude ani v souvislosti s nehodu vzneseno žádné obvinění. "To bude otázkou několika týdnů," řekla.

Čtěte více

    

    

Inspektoři prošetří srážku tramvají zkušební jízdou

Ostrava odškodní poškozené z páteční srážky tramvají
Selhal lidský faktor, tvrdí policie den po tragické srážce tramvají

 

Provoz na jednokolejné trati na okraji Ostravy, kde se stala tragická dopravní nehoda, bude pravděpodobně obnoven v pondělí 21. dubna. Dopravní podnik Ostrava (DPO) do té doby přijme opatření, které by mělo snížit riziko kolizí. Ještě letos by na trať měla být vybavena moderní elektronickou signalizací. Nově se budou muset řidiči před vjezdem na jednokolejný úsek vždy hlásit dispečerovi, který jim průjezd musí povolit. Technici navíc před nebezpečným úsekem nainstalují světla, která řidiče na riziko upozorní.

"Toto zabezpečení bude dostatečné. Jsme rádi, že dopravní podnik navíc uvažuje i o instalaci elektronického systému zajištění," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Dodal, že k podobnému kroku ale provozovatele nikdy nemohou přinutit, pokud provoz na nezajištěné trati schválil drážní správní úřad.

Související