Dotazy se z technických důvodů zobrazují s různým časovým zpožděním.

Online rozhovor

Opačné řazeníObnovit
Čtenářský dotaz
Pane ministře,chtěla bych se Vás zeptat ,kdo bude souzený za kauzu regulované nájmy ,až to prohrajeme ve Štrasburku.Jinými slovy,na koho se to svede až bude stát platit miliony na pokutách z peněz daňových poplatníku.Jako samoživitelka sama bydlím s dítětem tržně a moc by mě zajímalo,proč BOHÁČI jako je Křeček a spol. si bydlí pěkně levně regulovaně.A co na to údajně pravicová ODS?
I. Langer
ODS dlouhodobě upozorňovala na rizika, spojená s regulací nájmu. Bývalá vláda ČSSD to odmítala. V důsledku toho, pokud bude Česká republika odsouzena k náhradě, to zaplatíme všichni ze svého. Bohužel. Je to jeden z mnoha dluhů, které nám po minulé vládě zůstaly.
Čtenářský dotaz
Dobry den pane ministre, narodil se mi v zahranici syn. Chci ho privezt do Ceske republiky, a proto jsem (dle pokynu ceske ambasady) pro syna pozadal o cesky rodny list abych pro nej mohl pozadat o cesky pas s nimz by mohl prijet do Ceske republiky (jejimz je obcanem nebot ja jako jeho otec jsem tez obcan CR). Na muj dotaz jak dlouho bude cela procedura trvat mi bylo velmi milou pani na konzularnim oddeleni sdeleno, ze vystaveni rodneho listu trva priblizne 6 mesicu a pasu jeste tak 1 az dva mesice. Pokud vse tedy pujde dobre budu moci syna privezt nekdy za 7-8 mesicu. Jak se tato praxe shoduje s ustavnim pravem obcana kdykoli prijet do sve vlasti? Jsem presvedcen, ze v podobne situaci nejsme sami. Je neco co muzete udelat pro reseni takovehoto problemu?
I. Langer
Přiznám se, že neznám detailně celou nezbytnou proceduru. Co můžu udělat a co udělám je, že když mi na můj mail ivan.langer@mvcr.cz pošlete detaily, budu se tím zabývat a bude-li to možné, rád pomůžu.
Čtenářský dotaz
Dobrý den pane ministře.Mám dotaz ,i když není z vašeho resortu,ale jste členem vládnoucí ODS.Jak mohla pravicová strana připustit 16 let regulované nájmy pod náklady.Za 16,18,korun za metr čvereční vám nepronajmou ani obecní pozemek se stanem ,natož byty první kategorie ,které stát nutí za tyto směšné peníze pronajímat soukromé majitelé domů.Kdy bude v Český republice aspoň nákladový nájem??
Čtenářský dotaz
Pane ministře,nyní, když se konečně dostal na ministerstvo vnitra někdo z pravice,doufám,že povyhazuje všechny estebáky a zakuklené Husákový komunisty,co si rozdávají navzájem negativní lustrační osvědčení.Taky bych se chtěla zeptat,jak se může dostat do poslanecké sněmovny takové komunistické ......,jako je bachař a sadista komunistického lágru Minkovice soudruh Vondruška?
I. Langer
Nový služební zákon je velkou příležitostí k personální obměně v Policii ČR. Realizuji projekt Otevřená minulost, v jehož rámci chci maximálně zpřístupnit archivy bývalé StB. Zřídil jsem Archív bezpečnostních složek a noví lidé, kteří tam přišli, jsou pro mě nadějí, že se to podaří. Prvním krokem bylo propuštění 8 bývalých pracovníků StB, kteří tam do té doby pracovali.
Čtenářský dotaz
Jak se díváte na to, že když chtěli policisté demonstrovat, nadřízení jim údajně naschvál rušili dovolené a nařizovali služby? Je to podle Vás správné?
Čtenářský dotaz
Pane ministře, včera jste na Frekvenci 1 hovořil o zásahu proti technařům u Tachova. Měl jsem dojem, že technaře berete pod svou ochranu a že policie proti nim neměla zasáhnout. Podle Tomáše Sokola je však každý občan povinen uposlechnout výzvy policie a řídit se jejími pokyny. Proč je snaha ODS (včetně jejího čestného předseda)tento zásah kriminalizovat? To je velmi nebezpečná argumentace pro případ dalších zásahů policie. Nikdo snad není povinen několik nocí nespat, až se technaři vybouří. Děkuji.
I. Langer
Nebral jsem technaře pod ochranu. Od začátku tvrdím, že neplatí černobílé vidění, že technaři jsou zlí a policisté dobří a naopak. Od začátku jsem považoval postup policie za chybný s tím, že při lepším postupu by vůbec nemuselo k tomu dramatickému střetu dojít. Výsledkem byly škody na obou stranách. Mým cílem je v takových případech postupovat tak, aby se nemuselo přistupovat k silovému řešení.
Čtenářský dotaz
Jak by se Vám líbila vláda ČSSD a KSČM s podporou dvou státotvorných přeběhlíků z ODS (např. ing. Tlustý + některý jeho kamarád), v případě, by hlasování o důvěře II. kabinetu skončilo opět neúspěchem? Ale popravdě!
Čtenářský dotaz
Porovnámeli zhruba vaši členskou základnu a čleské příspěvky ODS z výdaji strany ODS za rok, tak i s podporou ze státní kasy za zvolené poslance a senátory a pod, to nevychází o 100-vky milionů. Kde bere vaše strana na provoz vašich kanceláří, výplatu vašich straníků ze stranických kanceláří, reklamu, reprezentaci a pod.? Není to náhodou od lobystických skupin? Kolik vaše strana dostala do vaší stranické kasy za to, že jste přišly se zákonem o vyvlastnění drobných akcionářů a pomohli tento zákon prosadit? To je jasné, že ty firmy, když se konečně po 12 letech od privatizace zmohly a chtěly si vyplácet zisky, tak se nechtěli dělit s námi drobnými akcionáři. Proto vás podplatily, abyste vymysleli jak nás vyvlastnit. Kolik dostáváte od lobystických skupin pracháčů a majitelů firem, aby jste zavedli rovnou daň a snížení odvodů ZP a SP za zaměstnance? Kolik do vás cpou prachů, abyste zavedli další penzijní fondy, ve kterých se zase budou živit další desítky drahých ředitelů , manažurů, kupovat a opravovat jejich nové paláce? To chcete zakamuflovat do vaší nutné penzijní reformy, aby my lidé jsme ty vyžírky ředitele, manažery z fondů platili. To potřebujete do těch funkcí uklidit vaše potřebné členy ODS za zásluhy? Já ty fondy, ředitele a manažery platit nebudu. Já chci nechat levný 1 systém, kdy si budu platit státního úředníčka s 15.000Kč hrubého a jejich vedoucího odboru s 30.000Kč hrubého a ne nějaké posrané fondy s průměrným platem 40.000hrubého. Na ty vaše převolební kecy o strašení bolševizmem vám také neskočíme, když víme že jsme v EU v NATO a ODS plně ovládá senát, kraje, obce, pražský hrad a má nejvíce europoslanců. O vás pane Langer je známo, že co otevření úst to lež jedna za druhou. Kdy se došetří Kubiceho zpráva? Zdraví vás bývalý volič ODS do roku 2002. Po tom co od roku 2002 lžete a schazujete progresivní daň a zavedení sociálních dávek a pod. věci na ČSSD, přitom moc dobře víme, že jste to vše zavedla vy ODS a že zdanění za vás bylo tehdy vyšší než dnes, budu volič vaší konkurenční strany.
I. Langer
ODS je financována tak, jako všechny ostatní strany - z členských příspěvků, ze sponzorských příspěvků a ze státního příspěvku za odevzdané hlasy a získané mandáty. Jsem přesvědčen, že naše hospodaření je průhledné a současně také veřejně kontrolovatelné - podmínkou vyplacení státního příspěvku je odevzdání výroční zprávy o hospodaření. Nemyslím, že se osobně známe, a proto mi dovolte se důrazně ohradit proti vašemu tvrzení o mých lžích Kubiceho zprávu, její obsah a únik prošetřuje policie a Nejvyšší státní zastupitelství. nejsem opravněn do toho zasahovat a také nezasahuji Jaký je stav vyšetřování nevím, ale věřte, že i já mám velký zájem na tom, aby se všechna podezření buď potvrdila nebo vyvrátila, aby na řadu otázek přišly jasné a konkrétní odpovědi.
Čtenářský dotaz
Předpokládám, že i vás zajímá, kdy nejvyšší státní zástupkyně Vesecká příjde se svým závěrečným stanoviskem ke Kubiceho zprávě, když v OVM vyslovila se jasně svůj předpoklad, že to bude do konce roku 2006. Nemohl byste ji trochu pošťouchnout neoficiálně nebo vašeho kolegu ministra spravedlnoti, aby si nejvyššší státní zastupitelstvo pospíšilo, jinak každý den zpoždění zveřejnění tohoto závěrečného stanoviska ke Kubiceho zprávě oproti výše uvedenému předpokladu ubírá na důvěryhodnosti. Jinak pokud jste spolu s poslancem Vidímem, Dalíkem a Kubicem sestavovali tuto zprávu dohromady, jak jste se mohli dopustit takové chyby, že její součástí se staly antisemitské výroky, když je v té zprávě uvažováno spojení dvou osob (mezi nimi Tomáše Sokola) na základě jejich židovského původu.
I. Langer
Nic jsem s nikým nesestavoval :-) Jinak s vámi souhlasím, že je důležité, aby závěry šetření NSZ byly co nejdříve. Nicméně, raději si chvíli počkám, aby rychlost nebyla upřednostněna nad kvalitou.
Čtenářský dotaz
Dobré dopoledne pane ministře. Chtěl jsem se zeptat jak hodnotíte dopady nového služebního zákona na řadové policisty? Myslíte si, že se dají v našich řadách čekat nějaké pozitivní změny?Nikdo s námi kromě odborů nijak konstruktivně nekomunikuje a jen odpovídá, že tak jak to je , tak je to vpořádku a my si nemáme na co stěžovat. Je to i Váš názor?Děkuji za odpověď.
I. Langer
Snažím se komunikovat jak nejvíce to jde a jsem přesvědčen, že Vám to zástupci policejních odborů potvrdí. V případě služebního zákona musíme od sebe odlišit několik rovin - za co "může" zákon, za co nařízení vlády (systemizace a mzdová tabulka) a za co konkrétní služební funkcionáři, v jejichž pravomoci je rozhodování o jednotlivých policistech. Já jako ministr mám za úkol v rámci systemizace postavit celý systém tak, aby splnoval předpoklady pro kariérní růst, aby přesně odrážel míru složitosti práce a odpovědnosti jednotlivých lidí. Vedle toho mám za úkol zajistit dostatek finančních prostředků. A ty jsou a v celkovém úhrnu garantují nárůst mzdových prostředků o 7,5% oproti roku 2006, což je o 50% více než u ostatních státních zaměstnanců. Vyhodnocujeme dopady, máme identifikované "problémové "skupiny a jsme přesvědčen, že na závěr tohoto roku budeme všichni moci konstatovat, že platí, že příjem policistů za rok 2007 bude vyšší než v roce 2006.
Čtenářský dotaz
Dobrý den pane doktore, kdy plánujete zavést cílené podávání drog závislým lidem, tak jak jste to (mimochodem výborně) prezentoval v Modré šanci?
I. Langer
V tuito chvíli vám nemohu říct konkrétní termín, nicméně jako člověk, který stál za spuštěním a udržením projektu substitučbní léčby závislých, jsem přesvědčen, že by i tento projekt měl být realizován. Bude to ale těžké - předsudky tomu bránící jsou veliké.
Čtenářský dotaz
Jak můžete modernizovat služebny a trvat na zřizování recepcí/ mimochodem, zajímalo by mě kdo dělá tu ,,zakázku"/ bez přilévání peněz, když na nakoupené motorky nejsou kombinézy,na laptopy v daleko meším, než deklarovaném množství, není software? Nezdá se Vám, že po vašem nástupu vládne na MV jistý chaos a nekoncepčnost? Co služební zákon, který jste zastával s Grossem a nebýt Kalouska tak zasekne na výsluhách takovou sekeru do rozpočtu, že by se každý divil? Ještě trváte na tom, aby výsluhy dostávali třeba 40 cátníci až do důchodu? Co takhle neztrácet nárok na výsluhy, ale začít je vyplácet až v 55 letech? Myslíte si, že když budou chodit ostatní lidé do důchodu až v 65 letech, že by bylo takové zvýhodnění povolání policisty dostatečné? A vezměte na to jed, že by bylo daleko méně výpovědí.Co takhle najít viníky za system Matra, který stál 5 miliard vyhozených peněz a někdo se na něm bezva napakoval? A proč ve výplatách policistů nezohledňujete s novou úpravou odpracovaná léta jen po komisaře a od komisaře tuto složku neodbouráte? Myslíte si, že vám kancelářské myši utečou? Tak by se dal vyšperkovat plat právě u těch, které policie nejvíce potřebuje, těch dole, pochůzkářů a dalších, kteří si stěžují, že jim odebíráte hodnosti a snižujete platy?
I. Langer
Položil jste takové množství otázek, že bych mohl po celý zbývající čas se věnovat jen jim. Množství problémů, které trápí policii je obrovské... P1000 není vůbec jen o recepcích. Je i o kvalitní výbavě pracoviště policistů, včetné ICT Matra je dědictví po mých předchůdcích, které jsem vždy kritizoval, ale se kterým toho teď už moc nezmůžu. Co ale chci je vypracovat již teď analýzu, jak postupovat po ukončení živostnosti tohoto systému. Služební zákon - jsem přesvědčen, že výsluhy jsou správně, včetně prodloužení povinných let z 10 na 15, všetně výše i jejich růstu.
Čtenářský dotaz
Dobry den pane ministre,mam nekolik otazek na ktere KONKRETNI odpoved uspokoji zrejme nejen mne. 1.Bylo opravdu nutne zrusit samostatne protikorupcni odd.policie.Jeden by si to mohl vykladat,ze slo o zameteni vsech kaus neprijemnych nejen pro CSSD 2.V posledni dobe pribyvaji sebevrazdy u lidi majicich radu informaci ve velkych korupcnich "prusvizich" zasahujicich do nejvys-sich nejen vladnich mist ale i policie a dalsich bezpecnostnich slozek statu.Jak vysoky zajem je napr.vysetrit sebevrazdu vysokeho pol.dustojnika,ktery se stacil jeste pred sbebevrazdou zranit nekolika zpusoby? 3.Kdy se konecne objevi vic policistu na ulicich-mineno tech ,kteri budou na " chodniku" a ne jen v projizdejicich autech.Kdy dojde konkretne k navyseni poctu aktivnich hlidek dalnicni policie? Dekuji za konkretni odpovedi! Petr
I. Langer
1. Ano, jsem přesvědčen, že to byl správný a systémový krok. Policisté zůstali (jsou na jiných útvarech), případy jdou šetřeny a nic nejde pod koberec. 2. Vím, na co narážíte. také mně se zdá ten případ podivný. Ale platí, že vyšetřování bylo pod dohledem státního zástupce a pokud ho uzavřel tak, jak uzavřel těžko na tom mohu něco měnit. Možným řešením by byla prověrka spisu ze strany NSZ tak, abysme měli jistotu že je buď vše v pořádku nebo bylo vyšetřování obnoveno. 3. Policie má v tuto chvíli více než 2000 volných míst. Vlonizačala a letos bude pokračovat náborová reklamní kampaň. Věřím, že bude úspě+šná, ale oba víme, že je to běh na dlouhou trať.
Čtenářský dotaz
Jak chcete zatočit s 800 STB u policie, když ČSSD nám tu vykládala pohádky, že jich tam pracuje nejvíce 25? Nemyslíte si, že je čas nikoli lustrací, ale přelustrací a prověření lustrací, když je známo, že obrovské množství je jich negativní, zatímco by mělo být pozitivní? Včetně kontorly lustrací vydaných NBÚ?
I. Langer
Je to hrozné dědictví, které bude těžké zvládnout, ale dělám vše proto, abych to zvládl. Zpřísnili jsme stupeň prověření pro služební funkcionáře z Důvěrného na Tajné. Zřídil jsem Archiv bezpečnostních složek, přivedl do něj nové mladé a vzdělané lidi (propustil všech 8 bývalých StBáků, kteří tam pracovali) a dal pokyn k maximálnímu otevření archivů bývalé StB...
Čtenářský dotaz
Vazeny pane ministre, po "prusvihu " o zverejneni informaci vezenskeho dozorce a soudruha komunisty se rozhodla vezenska sprava znepristupnit nadale dalsi informace o svych zamestnancich (zejmena tech zamestnanych a spolupracujicich s rezimem pred r.1989. Co udelate pro to aby verejnost mela moznost i nadale byt informovana o techto "moralnich pokladech naroda" a nebo se spojite s byv.partajniky a spol. a zamatete vse pod koberec pokud nenaridite skartaci? Dekuji za odpoved!
I. Langer
Nepovažuji toto rozhodnutí za správné. Jak jsem zmínil dřív, postupuji v případě archívů StB opačným směrem.
Čtenářský dotaz
Volič ODS je mladý, inteligentní, úspěšný a dovede se o sebe postarat. Proto jsem Vás také volil. Moje otázka zní. Jak se Vám líbí ve vládě, kterou pomohl instalovat a kterou stylem dálničního pasáka "pase" starý, dezorientovaný, neuspěšný poslanec.
I. Langer
Myslím, že není důležité jestli se mi ve vládě líbí nebo nelíbí, nýbrž zda vláda pracuje dobře a plní své předvolební závazky a programové prohlášení. Dejte vládě čas, ať se ukáže a pak ji hodnotťe. To je vaše právo. Věřím, že toto "účtování" vyzní v její prospěch. Dělám, děláme proto maximum.
Čtenářský dotaz
Pane ministře, v jaké fázi je vyšetřování Jiřího Paroubka ohledně zneužívání evropských fondů, resp. jiných "kauz" z doby jeho působení na pražském magistrátu?
I. Langer
Nevím. Jako ministr vnitra nemám přístup do vyšetřovacích spisů.
Čtenářský dotaz
Pane ministře, myslím že budete ministr, který něco dokáže, přesto se Vaším resortem nyní nebudu zabývat a požádám Vás o laskavost. Nedopusťte prosím, aby se J.Paroubek stal předseda PS. To není názor jen můj, ale i mnoha mých přátel a známých, kteří jsou ještě ochotni se se nou bavit o politice. Moc děkuji i za ně.
I. Langer
Na rozdíl od ČSSD v minulém volebním období, my sdílíme názor, že předsedou Poslanecké sněmovny by měl být zástupce opozice. A předsedou Sněmovny je kolega Vlček z ČSSD. Nevidím důvod, to měnit. :-)
Čtenářský dotaz
Sliboval jste, že se zasadíte za zrušení expozitury Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Praze. Udělal jste v této věci již něco?
I. Langer
Nemyslím, že jsem něco takového sliboval. Co mohu a udělám, je prověřit, zda jeho činnost zde je v souladu s platnými zákony.
Čtenářský dotaz
Vážený pane ministře, opět spíše otázka mimo resort, ale ne mimo region. Rád bych se zeptal, zda sledujete situaci ve státním zdravotnictví poté , co vstoupil v platnost nový zákoník práce. Ve FN Olomouc management nejprve vůbec odmítal situaci diskutovat s odbory a přesunul zajištění provozu na vedení klinik, což bez koordinace s ředitelstvím skončilo fiaskem. Pak navrhl dohody o pracovní činnosti, kde za práci lékaře specialisty v 15. platové třídě nabízí 200,-/hod. Když ze 300 sloužících lékařů tuto dohodu 170 odmítlo přes opakovaný nátlak a vyhrožování podepsat, nařídil práci ve směnném provozu, což pro mnoho specializovaných pracovišť znamená ukončení činnosti a redukování péče. V mnoha jiných nemocnicích se uplatňují nejrůznější bizarní obezličky, jak zákoník práce obcházet a připravit lékaře o mzdu, která jim za práci přísluší - za branami nemocnic se staví unimobuňky, kde se vykonává "pohotovost mimo pracoviště na telefonu", za noční služby jsou po dohodě proplaceny jen 4,5 hodiny atd. Najde se ve vládě někdo, kdo by těmto problémům věnoval pozornost? Je vůbec vůle vrátit lékařskému povolání jeho důstojnost?
I. Langer
Bohužel nastalo přesně to, před čím jsme při přijímání nového zákoníku práce varovali a co komunisté a ČSSD odmítala slyšet. Vím, že tomuto problému kolega Julínek věnuje velkou pozornost, ale konkrétní návrhy neznám. Je to jen další důkaz toho, jak levice, ve jménu pomoci lidem, jim naopak ve skutečnosti ubližuje a komplikuje život.
Čtenářský dotaz
Dobrý den pane ministře. V televizi jsem viděl reportáž o tom, že policie dostala nové motorky, ale bez kombinéz pro jezdce, policie dostala notebooky, ale bez softwaru. Není to trochu trapné, to se u policie dělá všechno jen polovičatě?
I. Langer
Také jsem to viděl a kroutím nevěřícně hlavou. Je-li to skutečně tak, pak je to jen další z řady důkazů o nízké úrovni manažerských schopnosti odpovědných lidí v Policii.
Čtenářský dotaz
Pane ministře, provedlo ministerstvo nějaké konkrétní kroky k zabránění zněužívání institutu vykázání z domova rozvádějícími se manželkami? Je dostatečně zajištěno proškolení policistů o správním řádu, podle něhož musí v těchto věcech postupovat? Je dostatečně zajištěna kvalita odvolacího řízení na KSPČR, aby odvolací orgán jen nekryl chyby prvoinstančního orgánu v obavě z nutnosti hradit škodu podle zákona č. 82/1998 Sb. (a dnes i škodu morální)? Je zajištěno, aby doporučování ubytování vykázaným osobám nebylo provázeno korupcí policistů ze strany hoteliérů (tedy přesněji - jak se vytvářejí seznamy ubytovacích zařízení a jak se toho vytváření seznamů účastní samotní podnikatelé v oboru ubytovávání)?
I. Langer
Přiznám se, že nemám dostatek informací, abych se mohl konkrétně vyjádřit.
Čtenářský dotaz
Pane ministre, chtel bych aby rychlost na dalnici (130km/hod) byla doporucena a ne omezena. Podporite to?
I. Langer
Nevím, je-li to tak možné. Osobně se spíše kloním ke zvýšení povolené rychlosti na dálnici.
Čtenářský dotaz
Pane Langer, zajímalo by mě, proč je tak málo policistů v ulicích kontrolujících dopravu. Řada řidičů jezdí jako prasata venku i ve městech, protože vědí, že je nikdo nepostihne. A to i přímo pod vašimi okny na Letné. Stačí se jen podívat před stadionem Sparty, jak jsou porušovány dopravní předpisy (jízda v pruzích)a jak se řada řidičů chová bezohledně. Ono nestačí jen vytvářet městský radarový systém na kontrolu rychlosti v Praze, vytvářet hloupé zákony, jako je např. nový silniční zákon se spoustou chyb, sloužící pouze k buzeraci slušných řidičů a nikoli k výchově pirátů silnic. Proč jste se při vytváření tohoto zákona neinspirovali v zahraničí, kde např. v Německu nebo ve Francii bodový systém funguje mnohem lépe než to, co vytvořil Šimonovský (údajně sám nevlastnící ŘP). Myslím, že problémem nejen Vás, ale všech ministrů je to, že jsou vytrženi z reality života běžných lidí a proto se vytvářejí zákony a vyhlášky, které neřeší problémy, ale situaci spíše komplikují a někdy jsou i směšné. Proč si před uvedením některých zákonů do Parlamentu nepozvete pár obyčejných lidí, takzvaně z ulice, aby Vám řekli svůj názor? Potom by nedocházelo k trapným situacím, jako např. to, jak měl být postižen podle nového silničního zákona cyklista, který sám spadl z kola a ještě za to měl být potrestán.
I. Langer
Nový silniční zákon má řadu nedostatků, sám na jeden z nich upozorňujete a já váš názor sdílím. V dohledné době bude novelizován, ministr dopravy již novelu připravil. Souhlasím s vámi, že dopravní policie by měla být posílena. To je ale úkolem policejního prezidenta, aby definoval priority policie a zejména co nejdříve dosáhl toho, aby se naplnilo cca 2000 neobsazených tabulkových míst, které u policie jsou. Proto v tomto roce plánujeme velkou náborovou kampaň.
Čtenářský dotaz
Uvažujete o nějaké další spolupráci se skupinou Mňága a Žďorb? Prý jste u nich dříve bubnoval. Je pravda, že jste tajný fanoušek Michaela Jacksona?
I. Langer
Bohužel nebubnoval, protože to neumím. A tajným Jacksonovým fanouškem nejsem. Já raději U2, Nirvanu, INXS.... :-)
Čtenářský dotaz
Pane ministře, nemyslíte si, že by na dálnicích měla být povolena vyšší rychlost než 130km/hod.? Jde o to, že např. na D1 se dá opravdu jet na mnoha místech i přes 150km/hod. bez nebezpečí pro ostatní účastníky provozu. Samozřejmě ne v celém úseku D1, jsou místa, kde i 130km/hod. je nebezpečná rychlost, ale to se dá přece omezit dopravní značkou. Proč se nepovolí vyšší rychlost a na nebezpečná místa by mohly být umístěny proměnné značky, které by omezovaly rychlost v závislosti na povaze a stavu vozovky a počasí v daném místě?
I. Langer
Jsem pro zvýšení rychlostního limitu na dálnicích.
Čtenářský dotaz
Pane ministře! Jen jsem se chtěl zeptat, zda si již trochu uvědomujete, že u policistů ve 3-5TT došlo k razantnímu snížení platů, ale hlavně jestli víte o tom, že policisté, kteří si podali odvolání jsou zastrašováni vedením ( když nestáhou odvolání bude jim odebrán osobní příplatek). Vy vůbec nevíte kdo sedí za funkcionáře od okresních ředitelů nahoru!! A těm jste přidali?? No a pilíř policie, na kterém stojí celé vnitro a spousta příživníků na PP se Vám přijde představit v únoru před kancelář. Doufám, že také přijdete se dozvědět pravdu. Také doufám, že nebudete s pol. prezidentem zbabělí a nenařídíte policistům nějaké mimořádné cvičení. Já už jsem dobojoval a po 16letech musím odejít ač jsem svou práci dělal moc rád, ale dnes se to opravdu nedá a Vaše kocábka má takové díry, že ji neopraví nikdo a je třeba postavit novou, ale to bude už bez zkušenných loďařů. PS: navštivte www.policista.cz , tam Vám nepíší plukovníci, ale opravdový policisté a tam je realita!!
I. Langer
O těch propadech vím, mám velmi detailní přehled o dopadech zákona na jednotlivé skupiny policistů. O zastrašování nevím a považuji to za nepřijatelné. Každý má právo se odvolat, je-li přesvědčen o svém nároku. Koukal jsem jak na policista.cz, tak i na policista.com I tak jsem přesvědčen, že bude na konci roku platit, že příjmy za rok 2007 budou vyšší než v roce 2006
Čtenářský dotaz
Dobrý den pane ministře, prosím udělejte něco pro lidi co mají úctu k přírodě. Domluvte se s ministrem dopravy na ukončení likvidace stromů kolem silnic. Uzákoňte výsadbu nových stromů (třeba trochu dál od silnice) za straré pokácené. Zelení určitě tento program uvítají a budete mít u nich malé očko a i silničářům (těm hlopým vedoucím co toto kácení řídí) se v zimě uleví. Silničáři si totiž všechny stromy na popud dopravní policie vykácí a pak nevědí kudy pod sněhem vede silnice neboť jim někdo vytyčovací kolíky u silnic někdo krade a doma pálí. A Vaše policie to stejně neřeší, neboť se jedná o škodu pod 5 tis. Někdy je opravdu lepší řešit věci jednoduše než složitě a komplikovaně (viz. důvěra vládě) :-)
Čtenářský dotaz
Přeji hodně štěstí ve funkci. Dotaz nemám, spíš požadavek - upravit "silniční zákon" ve smylu zrušení "rozpětí trestů" - ve stávající podobě je vyloženě korupční. A vyhodit z něj ten přívažek o vinařství. Díky
Čtenářský dotaz
Pane ministře, velmi, opravdu velmi mne překvapilo, že jste zrušil finanční policii, která funguje téměř ve všech členských státech EU. Mohl byste nám objasnit, co Vás k tomuto kroku vedlo? Nejméně dva roky trvá než se nějaká taková složka organizačně setřepe a začne produkovat něco smyslupného a to je v ČR naprosto nejdůležitější - opravdový boj proti hospodářské kriminalitě,nikoli jen plané sliby politiků. Tito pracovníci, kteří jsou neustále reorganizováni, nemají jistotu slušného zaměstnání a ocenění výsledků své práce, rozhodně poleví ve své činnosti, ať už jste hje přeřadil jinam, nebo dokonce odešli mimo rezort. Tyto reorganizace po nástupu ministrů stojí ohromné peníze a řadový občan se domnívá, že jejich cílem se naprostá destrukce šetření závažných hospodářskokriminálních případů, jako přeřazení (propuštění) státního zástupce, který asistoval u Krejčířova případu. Jak to voličům, kteří doslova baží po systému, pořádku, slušnosti, solidnosti v ČR - vysvětlíte? To tu budou pořád dominovat lumpové, podvodníci a mafiáni?
Čtenářský dotaz
Pane ministře, kolik stojí daňové poplatníky účast provládních provokatérů v internetových diskuzích? Příkladem je bývalá prostitutka z Brna, sama v současnosti vlastnící několik veřejných domů, působíví na diskuzích Novinek pod pseudonymem kotatko.kote nebo kocicka.kote. Nebo máte lepší vysvětlení, že s jistotou věděla několik dní dopředu, že bude demonstrace sružení "Ne základnám!" zakázána?
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Celý národ ví, že v našich věznicích jsou uvězněni nevinní.Původní viníci z řad policie jsou na svobodě./příklad Kajínek/ Určitě je jich např po působení tkzv." Berdychova gangu a jiných" mnohem více.Napište národu, co s tím uděláte.
Související