mmf__192x128_.jpgKrachujícímu Islandu se podařilo získat záchranný úvěr od Mezinárodního měnového fondu, skandinávských zemí a Japonska. O šesti miliardách amerických dolarů, které poputují na účet severského státu, informoval server The Financial Times.

MMF přispěje podle Financial Times částkou něco přes miliardu dolarů, zbylých pět miliard poskytnou centrální banky skandinávských zemí a Japonsko. O tom, zda se do záchranného plánu zapojí i Rusko, jak bylo oznámeno minulý týden, se FT.com nepodařilo zjistit.

Čtěte více:

Island o půjčku ještě oficiálně nepožádal, měl by tak učinit nejpozději v úterý. Předběžná dohoda již nicméně existuje, protože Island požádal MMF o pomoc již minulé pondělí a od té doby zástupci země s pověřenci fondu problém intenzivně řeší.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru