Je to záhada, kterou nikdo přesně nevyjasnil: Kdo udělal v roce 2001 klíčové rozhodnutí o stavbě libeňské sportovní haly, jež po deseti letech stáhla do konkurzu největší českou loterijní firmu Sazka? Aleš Hušák, nedávno konkurzním správcem odvolaný šéf Sazky tvrdí, že tehdy rozhodli akcionáři Sazky, tedy sportovní svazy.

Jenomže sportovní funkcionáři dnes trvají na tom, že si osudné rozhodnutí nechali vnutit. "Vycházeli jsme z analýz, jež se později ukázaly jako mylné," říká například bývalý místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek. Server iHNed požádal o vysvětlení geneze celého případu Karla Guta, v roce 2001 šéfa Českého svazu ledního hokeje, dodnes jeho čestného předsedu.

Gut si na případ dobře pamatuje, navíc není zapojen do sporů o vinu za pád Sazky a má dostatečný odstup. Na osudném rozhodnutí o stavbě haly, na niž sportovci neměli peníze a za niž zaplatili ztrátou své loterijní firmy, se podle něj podepsalo i celonárodní nadšení, jež mezi Čechy vůči hokeji zaplálo po olympijském vítězství v Naganu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru