Index Nikkei oslabil o 1,6 procenta kvůli únorovému snížení výdajů domácností a nárůstu nezaměstnanosti. Prodej akcií v Tokiu ovlivnily i padající indexy na ostatních asijských trzích po zemětřesení v Indonésii.
Nikkei oslabil o 192,48 bodu na 11.599,82 bodu. Jde o nejnižší závěrečnou hodnotu indexu od poloviny února a největší jednodenní pokles od loňského 22. listopadu, kdy index spadl o 2,1 procenta.

Mezi klesajícími firmami byly především ty, které snížily ziskovou předpověď. Prodej akcií proto postihl například výrobce elektronických komponentů Kyocera Corp. a maloobchodní firmu Mitsukoshi Ltd. Společnost Canon Inc. proti tomu rostla díky firemním plánům začít podnikat v biotechnologiích.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru