Koruna následkem nízkých objemů obchodování posílila kolem 14:00 na 28,80 Kč za euro, čímž o čtyři haléře vylepšila historické maximum z počátku prosince. Poté se vrátila zpět na 28,86 koruny za eoro a v závěru oslebila až na 28,98 Kč.
Proti dolaru se domácí měna obchodovala po celý den v těsném okolí hodnoty 24,40 Kč za dolar.


"Dva dny před Štědrým dnem si pro nás koruna přichystala dáreček, když posílila na nové historické maximum,"komentoval vývoj Vladimír Pikora z Volksbank. Nové zprávy na trhu nejsou, bankovní rada ČNB podle očekávání ponechala sazby beze změny. Kurz české měny poslaly na rekordní úroveň při nízké likviditě trhu agresivní příkazy na nákup korun, řekl analytik Patria Online Tomáš Vlk. Před koncem roku je likvidita trhu snížená, což vytváří podmínky k vyšší volatilitě kurzu, vysvětlil.


"Obchodní aktivita byla blízká nule. Do konce roku již víc známek života čekat nemůžeme, na obnovení výraznějšího posilování i nárůst obchodní aktivity si musíme počkat do 2. ledna,“uvedla Markéta Šichtařová ze splečnosti Next Finance.
Podobně na tom byl i trh eurodolarový.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru