Ačkoli česká měna v ranních hodinách vůči euru mírně posílila, nakonec uzavřela o několik haléřů slabší na 28,98 Kč za euro. Nepatrné oslabení realizovala koruna i oproti dolaru, když zakončila na 24,42 koruny za dolar.


„Obchoduje se technicky, likvidita je podprůměrná, takže volatilita může být paradoxně vyšší než v nesvátečních dnech,“uvedl Radim Krejčí z Patria Online. Výraznou změnu neočekává ani v nejbližších dnech. „Bude pokračovat sváteční aktivita a kurz bude náchylný k větším výkyvům,“dodal.


Na eurodolarovém trhu dolar neudržel zpevňovací kurz a mírně oslabil na 1,187 dolaru za euro. Americká měna tak podle Krejčího zareagovala na nečekaný výrazný pokles aktivity na trhu realit v listopadu. Počet prodaných domů totiž poklesl o 11,3 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru