Domácí měna posílila vůči euru za naprostého klidu až na 28,98 koruny za euro, což znamená posílení o sedm haléřů. Naproti tomu vůči dolaru oslabila na konečných 24,54 koruny za dolar.


„Celý rok 2005 je pro korunu vůči euru růstový - česká měna posílila meziročně o 4,6 procenta. Naproti tomu proti dolaru ztratila, a to 9,55 procenta,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Vývoj v posledním obchodním dni tohoto roku podle něj neovlivnily ani zápisky z jednání bankovní rady ani výše zahraničního dluhu.


Na eurodolarovém trhu se dařilo dolaru, který při absenci jakýchkoli kurzotvorných zpráv posílil na 1,179 dolaru za euro. „Současný kurz znamená pro dolar zhruba 15 procentní roční růst proti euru,“sdělil k celoročnímu vývoji Vlk.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru