Česká měna zpevňovala během celého dne a zisky si udržela i v závěru. Proti euru uzavřela na hodnotě 27,52 Kč/EUR. Oproti dolaru posílila o 12 haléřů a využila tak oslabení americké měny na světových trzích. Kurz se tak opět vrátil pod 21,00 Kč/USD a zastavil se na hodnotě 20,90 Kč/USD.


Koruna navázala na mírný růst z předešlého dne a náladu si nenechala kazit ani intervencí centrální banky na sousedním Slovensku. Slovenská národní banka tak během odpoledne srazila do té doby posilující kurz z 34,05 SKK na 34,62 SKK/EUR.
Kladný vliv mohla teoreticky způsobit dohoda koaličních stran na proreformní koaliční smlouvě. „Proreformní znění dohody je pozitivní, přesto zatím není jasné, jestli bude moci vláda své úmysly prosadit, proto je třeba s optimismem ještě počkat,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online.


Dolar na světových trzích oslaboval. Proti euru se podíval až k hodnotám okolo 1,320 USD/EUR. Poté však přišla série poměrně pozitivních makrodat a americká měna začala své ztráty postupně korigovat až na 1,3145 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru