Síť prodejen Žabka i obchody COOP chtějí do Vánoc rozjet novou službu, jež má lidem usnadnit nákupy přes internet. Zákazníci, kteří si objednají zboží v e-shopu, si je budou moci vyzvednout přímo ve vybrané prodejně.

Žabka chce působit hlavně Praze, kde provozuje zhruba šedesátku ze svých 81 obchodů. Výhodou pro zákazníky má být dlouhá otevírací doba prodejen (od šesti ráno do jedenácti večer) a hustá síť obchodů v hlavním městě.

"Projekt bychom chtěli spustit tak, abychom stihli část vánoční nákupní sezony," řekl ředitel Žabky Radim Haluza. Síť maloformátových obchodů, vlastněná investiční skupinou Penta, má ambici vytvořit v tomto oboru v hlavním městě konkurenci České poště, která nyní distribuuje většinu zásilek.

Žabka se chce soustředit jen na menší balíky jako fotoaparáty, cédéčka, počítače a podobně. Zákazníci budou moci platit jak kartou, tak hotově při převzetí.

COOP (bývalá Jednota) nyní vede jednání s internetovými obchody o konkrétních podmínkách a sortimentu distribuovaného zboží. "Tuto službu připravujeme už půl roku a hodláme ji rozjet ještě letos. Zatím nechceme zveřejňovat konkrétní podmínky," uvedl ředitel COOP Zdeněk Juračka.

Související