Martin má ve dne na starosti údržbu sídliště a v noci tajně sprejuje svůj podpis na vagóny metra. Petr chce zpívat a tančit, ale neví jak. Richard touží po slávě, ale pracuje ve skladišti. Jak dojít k uznání druhých? Jak najít svůj vlastní talent? Je možné stát se umělcem i bez uměleckého vzdělání? Je úspěchem to, že vidíš svou tvář na plakátech? Na tyto otázky se bude snažit odpovědět nový projekt týmu režisérky Jany Svobodové - SenAnderSen, který se objeví na pořadu představení pražského Divadla Archa.

SenAnderSen

 
Koncepce a režie:
Jana Svobodová.
Režijní a scénografická spolupráce: Dowis a Cossiga.
Hudba: Michal Nejtek.
Dramaturgie: Martina Hrabová.
Hrají: Dowis, Cossiga, Freaky Jesus, Lu Jing, Michal Nejtek
.

V novém divadelním představení SenAnderSen jsou příběhy umělců ulice konfrontovány s příběhem Hanse Christiana Andersena, jehož cesta ke slávě byla doprovázena řadou neúspěchů, zklamání, ponižování a posměchu. V představení vystupuje "malá mořská víla" - čínská dívka, která v Praze hledá svůj sen. Je tu i skladatel, jenž přísně dbá na pravidla správné kompozice. Nad tím vším se vznáší duch slavného spisovatele, kterému osud nepřál být tanečníkem, básníkem a zpěvákem, a kterému trvalo mnoho let, než zjistil, co opravdu umí. Bylo psaní pohádek, které jej proslavilo na celém světě, skutečně jeho touhou? Oslavy Andersenova výročí skončily, co nám po něm skutečně zbylo?

Tvůrci představení, které využívá prvky street artu, hip-hop, slang či graffitti, se nechali inspirovat životním tápáním dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Podle režisérky Jany Svobodové se inscenace snaží oslovit zejména mladé publikum, které se nachází někde mezi věkem dítěte a dospělostí. Pulsující beatbox pak přiláká i ty, kteří by běžně do divadla nepřišli, dodává režisérka.

SenAndersen je kolektivním autorským dílem týmu režisérky Jany Svobodové, který před třemi lety vytvořil úspěšné představení Chat - Nebezpečně snadné známosti a loni projekt V 11:20 tě opouštím!. Tým složený z představitelů české hip-hopové a beatboxové scény Dopise, Cossigy a Freaky Jesuse, doplňuje čínská herečka Lu Jing a skladatel soudobé hudby Michal Nejtek. Představení, které vzniklo v rámci Archa.lab, uzavírá Andersenovskou sezónu v Divadle Archa.

Premiéru uvede Divadlo Archa 18. března a vstupenky lze zakoupit v pokladně Divadla Archa za 150,-Kč.