Koncert The Frames bude součástí turné k 20. výročí skupiny, která má v České republice mnoho příznivců, mimo jiné díky Oscarem ověnčené spolupráci Hansarda se zpěvačkou Markétou Irglovou.

Pražský koncert je pouze na stání a lístky v ceně 790 korun budou v prodeji v Divadle Archa ode dneška, v dalších předprodejích od 13. září.

"Je to jediný koncert ve střední Evropě a Divadlo Archa bylo zvoleno na Glenovo výslovné přání," uvedl Jiří Hejl, jeden z pořadatelů vystoupení.

Turné, které začíná ve Spojených státech 19. listopadu, následuje vzápětí poté, co Hansard v říjnu zakončí dvouleté celosvětové koncertní putování s Markétou Irglovou a Swell Season.

V USA kapela odehraje osm koncertů. Odtud se přesune do Evropy - například do Velké Británie, Nizozemska a Belgie. V polovině prosince pak zahraje irskému publiku na pouhých třech koncertech v Dublinu a Belfastu.

"Pražský koncert je pro Hansarda stejně důležitý jako ty v Dublinu. Velice si váží našich fanoušků a velmi se na Prahu těší," dodal Hejl.

The Frames se po téměř tříleté pauze způsobené celosvětovým úspěchem a zájmem o duo Hansard-Irglová, úspěšně vrátili na pódium počátkem září na irském open-air festivalu Electric Picnic. Hansardův návrat k rockové sestavě neznamená ale konec projektu Swell Season.

Jeho spolupráce s Irglovou zaznamenala celosvětovou odezvu, během posledních dvou let odehráli více než 150 koncertů na pěti kontinentech, vystupovali na vyprodaných prestižních scénách světového významu, včetně opery v Sydney, Royal Albert Hall v Londýně nebo Radio Music Hall v New Yorku.

"Po dvou letech spíše klidnější muziky s Markétou nastal čas znovu se opřít do elektrické kytary a zakřičet si do mikrofonu. Uvidíme, jaké to bude. Co bude dál? To ukáže čas. Markéta si možná natočí vlastní desku nebo uděláme společnou se Swell Season. Spolupracuje se mi s ní výborně, je skvělá interpretka i skladatelka, definitivní konec naší spolupráce určitě nehrozí," prohlásil Hansard v jednom z rozhovorů.

Související