V čerstvě zrekonstruovaném klubu Roxy namísto plánovaného Střeleckého ostrova představí ve čtvrtek v Praze britská skupina Tindersticks své nové album Falling Down A Mountain. Jako předkapela vystoupí Please The Trees.

Vstupenky zakoupené v předprodeji zůstávají v platnosti, i když se přesunutím do klubu Roxy snížila kapacita a tím i počet lístků. Vyprodáno ale zatím není. ČTK to dnes řekla Barbora Šubrtová z pořadatelské agentury Exit Music.

"Lístky za 850 korun jsou k dispozici v předprodejích, v den koncertu v pokladně Roxy budou o stokorunu dražší," dodala.

Koncert byl ze Střeleckého ostrova přesunut kvůli dlouhotrvajícímu chladnému počasí, předpověď na čtvrtek navíc hlásí, že bude téměř jistě pršet.

Tindersticks, kteří patří mezi stálice hudební scény od 90. let a jejichž tvorba se pohybuje mezi melancholickou kytarovou hudbou, folkem a soulem, vydali své už osmé studiové album Falling Down A Mountain letos v lednu. Pracovat na nahrávce kapela začala při turné k albu The Hugry Saw.

"Z nervózních začátků se vyvinula nová jednota a smysl pro směr. Dny na turné jsme nejprve trávili zabíjením času a potulování po sálech a chodbách, kde jsme vystupovali, postupně jsme ale začali zkoušet a dávat dohromady nové věci a nápady.

Brzo jsme si uvědomili potřebu dělat na nových věcech a hned po konci turné jsme začali pracovat na nové desce v našem studiu ve Francii," informovala skupina.

Předkapela Please The Trees s frontmanem Václavem Havelkou letos vydala druhé album Inlakesh a má za sebou turné po východě a středozápadě USA, které završila vystoupením na festivalu South By SouthWest v Austinu ve státě Texas.

Tindersticks se divákům v České republice naposledy představili na začátku loňského roku. V Praze jsou poměrně častými hosty. V lednu 2008 v pražském Paláci Akropolis propagoval zpěvák a kytarista Stuart Staples své nové sólové album, mimo jiné za zády s některými členy Tindersticks.

Nottinghamská kapela jako taková v Divadle Archa za doprovodu smyčcového orchestru v roce 2001 představila tehdy aktuální album Can Our Love. O dva roky později na stejném místě nabídli standardní koncert s písněmi mimo jiné z desky Waiting For The Moon, po které následovala jejich pětiletá odmlka. Klávesista David Boulter si dokonce Prahu zvolil za svoje dočasné bydliště.

Skupina vznikla v roce 1991 a první eponymní album vydala o dva roky později. Druhé album z roku 1995, pojmenované opět stejně jako kapela a označované Second Album, bylo v jedné z recenzí charakterizováno jako "vlak duchů, který se blíží na předměstí města přeludů". Z původní šestice nyní Tindersticks tvoří tři zakládající členové, Stuart Staples, kytarista Neil Fraser a klávesista David Boulter.

Související