Aktéry filmů finského režiséra Akiho Kaurismäkiho bývají osamělí a málomluvní životní vyděděnci, smolaři či solitéři, kteří se sice potulují na okraji společnosti, navzdory vší bídě světa i své neutěšené situaci však nepřestávají věřit v lepší budoucnost a hledat "světla v soumraku".

Ústřední protagonisty jeho snímku Le Havre (2011) jejich nadějeplný svit tentokrát dokonce hřejivě zalije.

Jeden z nejsvébytnějších evropských filmařů posledního čtvrtstoletí Aki Kaurismäki proslul jako tvůrce minimalistických příběhů, ve kterých se absurdní tragikomedie prolíná se seversky zasmušilými sociálně laděnými melodramaty.

Některé z nich vytvářejí tematicky provázané trilogie - a i film Le Havre má být první částí triptychu o životě v různých přístavech starého kontinentu.

V článku se dále dozvíte

  • V novince Akiho Kaurismäkiho se věkem zklidněný bouřlivák ujme nezletilého afrického imigranta, který byl do francouzského přístavu Le Havre nelegálně propašován v kontejneru a hrozí mu deportace.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.