Naďa Johanisová se označuje za "ekonomickou disidentku" a k současnému světu dokáže být nesmlouvavě kritická. Přesto působí křehce, až plaše. Žena, která se na Fakultě sociálních studií v Brně zabývá ekologickou ekonomií, svoje názory nevykřikuje, trpělivě oponuje a jednotlivé myšlenky navíjí na neviditelné klubko.

Dává do souvislosti jevy, jež nás obklopují, ale kterých si zatím moc nevšímáme. Ovoce bez chuti dovezené bůhvíodkud, vytěžená krajina, nesplacené půjčky. Její klubko ale netvoří jen kritické postřehy. S dalšími ekologickými ekonomy přemýšlí nad alternativami, jak svět posedlý růstem změnit.

V článku se dále dozvíte

  • Globální firmy chtějí volný trh, ale zároveň jej samy deformují. Současná ekonomická teorie stojí na dávno neplatných předpokladech. Bohatí bohatnou a chudí chudnou. Tvrdí to Naďa Johanisová, která se na Masarykově univerzitě zabývá alternativní ekonomií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.