Joker - největší hvězda Temného rytíře?Filmové studio Warner Bros zrušilo plány uvést své veleúspěšné pokračování batmanovské série Temný rytíř také na čínský trh. Důvodem tohoto rozhodnutí jsou "citlivé kulturní otázky", které film obklopují, napsala agentura Reuters.

Studio nicméně neupřesnilo, co by čínští diváci nebo cenzoři mohli na filmu považovat za problematické. "S ohledem na řadu předběžných podmínek, které byly na uvedení Temného rytíře navázány a také s ohledem na citlivé kulturní otázky některých prvků filmu, jsme se rozhodli zrušit uvedení snímku do kin v Číně," uvedla společnost v prohlášení.

 

Aktuální dění v Číně

 

Batman v Hongkongu

Temný rytíř obsahuje sekvenci, v níž superhrdina Batman zpodobněný Christianem Balem pronikne do mrakodrapu v Hongkongu, aby unesl čínského zloducha odpovědného za praní špinavých peněz a předal ho americkým úřadům.

Čtěte také

Temný rytíř měl filmovou premiéru v červenci a stal se celosvětově nejvýnosnějším letošním snímkem, když na prodaných vstupenkách vydělal více než 996 milionů dolarů (18,74 miliardy korun). Snímek také vynesl nominaci na Zlatý glóbus pro zesnulého australského herce Heathe Ledgera, který v Temném rytíři zpodobnil Batmanova démonického dávného nepřítele Jokera.

Související