34_letni_filmova_skola__192x128_.jpgNepřehledný katalog, slabší nabídka filmů, málo míst v sálech. To jsou nejčastější komentáře návštěvníků letošního ročníku Letní filmové školy.

Většině návštěvníků vadí, že se pro velký zájem o kvalitní filmy nedostanou na zajímavé projekce. David Bystroň z Ostravy přijel na festival již potřetí. "Líbí se mi město a program filmovky, ale ten letošní mi přijde trochu slabší," řekl ČTK David Bystroň z Ostravy.

Podobnou zkušenost má i Hana Sadílková z Vrbna pod Pradědem. "Je tu skvělá atmosféra a vidím tady filmy, které jinde ne. Celkem pozdě se však objevil program na internetu a nikdy předtím se mi navíc nestalo, že bych se na filmy nedostala. Loni jsme přitom mohli sedět i na schodech, letos se to nesmí," postěžovala si.

Umělecký šéf pořadatelské Asociace českých filmových klubů (AČFK) Pavel Bednařík si je vědom určitých chyb. Odvolává se na finanční omezení a na fakt, že letošní LFŠ zastřešuje nový tým.

Čtěte více o LFŠ
 

Pořadatelé již dříve uvedli, že počet akreditovaných hostů předčil jejich očekávání. Na festival se přihlásilo 4500 lidí, z toho 500 hostů.  Loni na festival zavítalo 5000 lidí včetně 1500 hostů. AČFK proto další akreditace zastavilo.

Nové blogy na iHNed.cz

Letošní ročník LFŠ je v pořadí již čtyřiatřicátý, koná se ovšem bez jejího dlouhodobého šéfa Jiřího Králíka, asociace jej loni vyloučila a na jeho místo nastoupil Pavel Bednařík.

Uherské Hradiště bude filmovým festivalem žít do neděle.

Související