Sněženky a machři po 25 letechKomedii režiséra Viktora Tauše Sněženky a machři po 25 letech zhlédlo za první víkend v kinech 106.800 diváků. ČTK to v pondělí oznámila mluvčí tohoto projektu Dana Voláková.

V dlouhodobé statistice popremiérové návštěvnosti, jak ji sleduje Unie filmových distributorů, obsadil Taušův snímek deváté místo. Z domácí tvorby ho předstihly jen Svěrákovy Vratné lahve, na které loni v březnu přišlo do kin 107.357 diváků. Za sebou nechal i Janákovy Rafťáky (103.320 diváků).

Čtěte také

Podle ředitele distribuční společnosti Falcon je konečný výsledek ještě o 69 diváků vyšší. "Na předvánoční víkend je to bomba, není důvod být nespokojen," řekl Bradáč ČTK.

Absolutními rekordmany jsou ale zahraniční snímky

Rekordmanem tabulky, mapující premiéry od ledna 1998, je americký snímek Pán prstenů: Návrat krále, který začátkem roku 2004 přilákal za první víkend do kin téměř 150.000 lidí.

Do první dvacítky nejúspěšnějších filmů se dostalo pět dílů Harryho Pottera, tři díly Pána prstenů, oba díly Pirátů z Karibiku a z animované tvorby Madagaskar 2, pokračování Doby ledové a Shrek Třetí. Česká tvorba čelila tlaku americké produkce celkem úspěšně; vedle už zmiňovaných "sněženek", Vratných lahví a Rafťáků se do první dvacítky dostal i Svěrákův Tmavomodrý svět a Jakubiskova koprodukční Bathory. Hřebejkův Nestyda je jedenadvacátý.

Související