Spider-Man se má hrát v New Yorku od prosince a náklady na něj se odhadují na 60 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Muzikál měl mít původně premiéru letos v únoru, ale kvůli finančním problémům se jeho příprava zpozdila.

"Překvapilo mne, že skládání této hudby bylo jednodušší než dát dohromady melodie pro U2. Psát písně o sobě je těžší než o někom jiném," sdělil Bono v pořadu Good Morning America, kde se představila první muzikálová píseň.

Spolu s Bonem hudbu pro Spider-Mana zkomponoval další člen U2 Dave Evans, známý jako The Edge.

Bono řekl, že v představení zazní hudba nejrůznějšího druhu, od rokenrolu a melodických kousků po orchestrální skladby. Oběma hudebníkům dal nabídku napsat muzikálovou hudbu hollywoodský producent Tony Adams, který zemřel v den podpisu smlouvy."Netušil, že jsme s Bonem dlouho plánovali udělat něco pro Broadway," řekl The Edge.

Producenti slibují nový pohled na příběh Petera Parkera, jenž získá zvláštní schopnosti, ale nechá utéct zloděje, který později zabije Peterova strýčka. Mladý student se následně rozhodne zachraňovat životy a řídí se heslem "s velkou mocí přichází velká zodpovědnost." 

Režisérkou představení je Julie Taymorová, která natočila Fridu se Salmou Hayekovou či filmový muzikál Across the Universe složený z písní Beatles.

Ppředstavitelem hlavního hrdiny je sedmadvacetiletý muzikant a herec Reeve Carney, pro nějž je to osobní premiéra na Broadwayi.

Produkce slibuje promyšlené kostýmy, v nichž se budou herci pohybovat na lanech nad hlavami diváků. Hudbu na představeních obstará Carneyova kapela, která bude hrát naživo. Vstupenky na Spider-Mana jdou do prodeje v neděli.

Bono v televizní show na otázky odpovídal prostřednictvím satelitu z turné U2. Skupina je obnovila v srpnu po pauze způsobené květnovým Bonovým zraněním zad.

Související