Dvaačtyřicetiletá umělkyně v Praze představí své úspěšné album Aphrodite s hity All The Lovers nebo Get Outa My Way. V České republice se 2. března zastaví v rámci turné Aphrodite - Les Folies Tour.

Vstupenky v cenách od 990 korun budou v prodeji na terminálech Sazky od 24. září a o den později bude možná i jejich rezervace na www.sazkaticket.cz.

"Odezva na mé poslední album Aphrodite byla naprosto neuvěřitelná a inspirovala mě a můj kreativní tým k vytvoření show, která bude plná radosti, vzrušení a krásy. Nemohu se dočkat, až příští rok vyrazím a setkám se se všemi svými fanoušky," uvedla zpěvačka, skladatelka a příležitostní herečka Kylie Minogue.

Pro Minogue to bude druhá návštěva pražské O2 areny, poprvé se zde představila v roce 2008, když její turné KylieX2008 slavilo úspěch v 74 městech čtyř světadílů.

"Show Kylie Minogue bude zcela jistě jedním z hlavních taháků jarní koncertní sezóny nejen v O2 areně, ale v rámci celé České republiky," uvedl Jan Tuna za pořádající společnost Bestsport. Dodal, že Bestsport, provozovatel O2 areny, letos v říjnu přiveze slovenskou skupinu Elán a v aréně organizuje oslavy 50 let bigbítu.

Videoklip k písni Get Outta My Way (text pokračuje pod videem)

Kariéra Kylie Minogue odstartovala v 80. letech v seriálu Sousedé, v němž mladá kráska zaujala britské hudební producenty. Zpěvačku proslavila komerčně velmi úspěšná alba s hity Locomotion nebo I Should Be So Lucky, která ale příliš nezaujala kritiky.

Lepšího uměleckého ocenění se Kylie Minogue dočkala při návratu na hudební scénu po úspěšném boji s rakovinou prsu na konci 90. let s albem Light Years. V roce 2001 ovládl taneční parkety její hit Can't Get You Out of My Head, který pochází z alba Fever.

O dva roky později vydala zpěvačka desku Body Language, před třemi lety album s názvem X a letos Aphrodite, které bude tvořit základ turné v roce 2011.

Podle Warner Music Australia prodala Minogue na světě přes 65 milionů desek. Nedávno byla zvolena nejinspirativnějších osobností trpící rakovinou prsu. Svůj hlas jí lidé dali za to, že ochotně a otevřeně hovořila o své nemoci a o tom, jak se s ní vypořádává.

Letos v dubnu se Kylie Minogue stala v průzkumu poradenské společnosti Millward Brown nejmocnější celebritou ve Velké Británii.

Kylie tak na druhé místo odsunula britskou zpěvačku Cheryl Coleovou a na třetí anglickou fotbalovou hvězdu Davida Beckhama.

Související