18obr_1.jpg

nesquik. Patřičnou reklamu udělala firmě Nestlé jako sponzorovi amerického národního klání ve videohrách agentura Publicis Dialog. Před hráčskými stany v Chicagu, Miami, Portlandu a dalších třech městech postavila "graffiti stěny" s motivem zajíčka z obalů kakaa Nesquik

 

18obr_2.jpg

IBM: Celoplošné šíření komerční reklamy prostřednictvím street art poprvé využila společnost IBM, když při uvádění operačního systému Linux zaplavila svým graffiti "Peace, Love and Linux" ulice San Franciska, Bostonu, Chicaga a New Yorku.

 

18obr_3.jpg

adidas. Proč se trápit s výzdobou výloh, když je stačí "přemalovat"? Pro Adidas TBWA Paris.

18obr_4.jpg

PlayStation: Sony společně s agenturou TBWA\Chiat\Day Los Angeles vytvořila graffiti kampaň pro PlayStation Portable. Skuteční sprejeři vytvořili figurky, které si hrají s PlayStation Portable jako se skateboardem, loutkou, dětským koníkem, olizují ji jako nanuka apod. Tyto obrázky okupovaly veškeré příhodné plochy amerických velkoměst. Nikde se však neobjevilo logo firmy ani slogan.

 

18obr_5.jpg

Disney: Marketingová agentura StreetVirus si zřejmě oblíbila postavičky Mickey Mouse a Kačera Donalda, když pro Sydney Consumer Products realizovala (legálně!) sérii graffiti-billboardů v okolí Los Angeles, New Yorku a Toronta. Autorkou fresek je ve světě známá pouliční umělkyně Fafi.

 

18obr_6.jpg

Hasiči: Ač nejde o graffiti, stojí nápaditá akce newyorských hasičů za pozornost. Světelnou projekcí na vybraných budovách v New Yorku dala Firefighters Association starostovi Bloombergovi najevo, že nesouhlasí se zrušením více jak desítky požárních stanic. O akci okamžitě informovala přední média a Bloomeberg snížil počet uzavřených stanice na čtyři. Videoprojekci zajistila agentura Hill Holliday.

 

18obr_7.jpg

respect. Módní značka Respect si pro své nálepky vybrala různé výstražně značky.

 

18obr_8.jpg

k2r. Reklama na čisticí prostředky leckdy může překvapit. Zde vzkazy na australských silnicích od výrobce prostředku K2R pro odstranění skvrn.