Sparta propásla nástup Davosu

Hokejisté pražské Sparty dnes prohráli ve svém úvodním zápase na Spenglerově poháru s týmem HC Davos 3:5. Pořádající klub byl v souboji finalistů loňského ročníku prestižního turnaje dvě třetiny lepší a vypracoval si čtyřbrankové vedení. Pražané díky výbornému finiši duel zdramatizovali, avšak ani dvě branky kapitána Chabady je alespoň k remíze neposunuly.
Na výhře švýcarského mistra se výrazně podílel český útočník Marha, který vstřelil tři branky a připsal si jednu asistenci. Rodák z Havlíčkova Brodu byl zároveň autorem rozhodujícího pátého gólu Davosu v přesilové hře tři minuty před koncem. Tento moment definitivně zlomil odpor Sparty.
Hosté nastoupili bez nejproduktivnějšího dua Ton - Marek, tato nejnebezpečnější útočná formace se Štrbou odpočívala. Horší to ale bylo s pražskou obranou, podobně jako v extralize. Již po 48 vteřinách Sparta prohrávala, když Břízu překonal Wilson. Poté mohl několikrát vyrovnat Chabada, který byl vyhlášen nejlepším mužem zápasu, na brankáře Hillera však nevyzrál.
Místo toho překonal na druhé straně sparťanského matadora poprvé Marha. Zkušený český krajánek vsítil i třetí gól Davosu ve druhé části hry. Až poté se prosadil jiný než Marhův útok a Hauerova branka znamenala čtyřbrankové vedení. Ve 48. minutě snížil Straka a aktivní Chabada dvěma góly šokoval vyprodaný stadión. Místo drtivého finiše Sparty ale putoval na trestnou Hanzlík a Marha toho využil k dokončení hattricku.
Spartu čeká další zápas ve středu večer, kdy nastoupí proti Eisbärenu Berlín, pak ve čtvrtek proti Magnitogorsku a v pátek proti Kanadě.

Davos - Sparta 5:3
Branky a nahrávky: 1. Wilson (Marha, Guggisberg), 17. Marha (Hauer, Wilson), 29. Marha (Guggisberg), 37. Hauer (Guggisberg, Von Arx), 57. Marha - 48. J. Straka, 53. Chabada (Netík), 56. Chabada (Stehlík, Netík). Rozhodčí: Reiber (Švýc.). Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 7280. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:3.
Další zápas: Kanada - Metallurg Magnitogorsk 1:2 po sam. nájezdech. (čtk)