Šéf Ferrari tvrdí, že stáj bude silná i bez sponzora

Ani po odchodu firmy Vodafone po skončení příští sezóny nebude mít stáj Ferrari problémy s naplněním rozpočtu, který patří ve formuli 1 k nejvyšším. Tvrdí to šéf týmu Jean Todt, podle kterého bude mít stáj dostatek prostředků i na zaplacení Michaela Schumachera, pokud bude sedminásobný mistr světa a nejlépe placený jezdec v seriálu chtít u Ferrari pokračovat.
Se ztrátou Vodafonu, který bude podporovat konkurenční McLaren, přijde Ferrari o 40 miliónů dolarů ročně. Todt v rozhovoru pro list Frankfurter Allgemeine Zeitung uvedl, že stáj získá výrazně více peněz od firmy Philip Morris, s níž navzdory zákazu tabákové reklamy v Evropě rozšiřuje spolupráci.
Podle německého deníku se příspěvek koncernu zvýší z 65 miliónů dolarů ročně na 90 miliónů. "V příštích sedmi letech budeme mít maximální možné příjmy. Tolik jsme v předchozích neměli," tvrdí ředitel Ferrari. Stáj při tažení za šesti triumfy v Poháru konstruktérů 1999 - 2004 kralovala ve formuli i finančně.
U Ferrari spoléhají také na částku za podpis Concordské dohody, která stanoví pravidla mezi týmy, federací FIA a automobilkami. Italská stáj na ně na rozdíl od jiných přistoupila záhy a dostane 100 miliónů. (čtk)

Související