Vsetín neplatí, hráči ale proti Vítkovicím zřejmě nastoupí

Hokejisté Vsetína navzdory nedodrženým finančním závazkům zřejmě k stávce zatím nesáhnou a k dnešnímu extraligovému utkání proti Vítkovicím nastoupí. "Hrát chceme. Kluci určitě nastoupí, i když peníze pořád nejsou," uvedl kouč.
Vsetín je poslední, směřuje neodvratně do baráže. Navíc hráčům chybějí na účtech peníze a už minulý čtvrtek scházelo málo, aby nenastoupili k zápasu ve Zlíně. Bojkot nakonec na poslední chvíli zavrhli a na ledě favorita utkání dovedli do prodloužení.
Příčiny ekonomických potíží včera hráčům osobně přišel vysvětlit i klubový šéf a zároveň předseda představenstva Oldřich Štefl. Mužstvo poprosil o shovívavost. "Opozdila se jedna významná platba. Na kontě jsme ji měli mít už v listopadu, proto došlo ke skluzu ve vyplácení hráčů," uvedl Štefl.
Kvůli neplnění svých závazků má valašský klub zablokované přestupy, navíc mu hrozí odchody hráčů. Mužstvo už opustil brankář Martin Altrichter, odchod zvažuje i jeho finský zástupce Sasu Hovi. (čtk)
Program dnešního 36. kola extraligy: 17.00, Třinec - Slavia, Vsetín - Vítkovice 17.30, Litvínov - Č. Budějovice, Kladno - Znojmo, 18.00, Pardubice - Plzeň, 18.30, Liberec - K. Vary.

Související