Na ostrovech závodili koně i na svatého Štěpána

Na svatého Štěpána neseděl Arnie Sendell doma s rodinou, nýbrž na studené tribuně závodiště Sandown Park. Čtyřiasedmdesátiletý elektrotechnik v penzi držel palce svému koni Kingscliffovi, který byl před startem tradiční King George VI Chase stále ve hře o miliónový bonus společnosti Betfair. Sázková kancelář se rozhodla věnovat sedmimístnou částku v librách majiteli koně, který dokáže zvítězit v listopadové Betfair Chase, sandownském dostihu a březnovém Cheltenham Gold Cupu.
Třetí vánoční den ale nebyl šťastným pro Sendella ani bookmakery. Zatímco majitel bezmocně sledoval, jak Kingscliff musí v dostihu končit kvůli otočené podkově, sázkové společnosti zaznamenaly vysoké ztráty po vítězství jednoho z hlavních favoritů Kicking Kinga. Ten odstartoval s kursem 11:8 a v cíli uhájil těsný náskok před outsiderem Monkerhostinem.
Reakce poražených na svatoštěpánském dostihovém dnu v Sandownu byly rozdílné. Společnost Coral opravila poměry, v nichž je možné vsadit na Kicking Kinga při březnovém závodě Gold Cup na 5:4, Ladbrokes a William Hill nyní nabízejí kurz 7:4.
Z pohledu Vánoc lze pondělní vítězství irského valacha přesto hodnotit jako svérázný dárek všem bookmakerům. Nejlepší překážkář na ostrovech loni impozantně vyhrál Gold Cup, letos se ale potýkal s mnohem slabší formou. Triumf v Sandownu nyní včas odhalil jeho další potenciál. Trenér Tom Taafe totiž bude svého svěřence až do března připravovat v ústraní. "Je to jasné varování, co všechno tento kůň ještě dokáže," řekl nejen na adresu bookmakerů vítězný žokej Barry Geraghty.
A zklamaný Arnie Sendell? Ten se z rozplynuté vidiny jednoho miliónu liber obdivuhodně vzpamatoval. "Jestli si v mém věku nedokážete užívat svého klidu a krásného života, lepší už to nikdy nebude," řekl Sendell britskému listu Guardian. (MCA)
King George VI Chase (4900 m, závodiště Sandown Park ): 1. Kicking King (žokej B. Geraghty), 2. Monkerhostin, 3. Impek. Výrok: krk - 5, čas 6:11,9 min.

Související