Celtic skolil Hearts v závěru

Fotbalisté Hearts podlehli v přímém souboji o čelo skotské ligy Celtiku Glasgow 2:3, přestože v osmé minutě vedli už o dvě branky. Hostům však skvěle vyšel závěr utkání, když obránce Stephen McManus dvěma góly v rozmezí tří minut strhl vítězství na stranu Celtiku. Glasgowský klub tak zvýšil svůj náskok v čele tabulky právě před Hearts na sedm bodů.
Pro edinburské mužstvo začalo utkání skvěle, když krátce po výkopu skóroval litevský útočník Edgaras Jankauskas. Vzápětí český záložník Rudolf Skácel rozehrál rohový kop a Steven Pressley hlavičkou zvýšil na 2:0. V dalším průběhu zápasu už se však druhý nejlepší střelec skotské ligy a jeho spoluhráči neprosadili, naopak po vyloučení Fissase využil početní výhodu McManus. Skácel ve vypjatém závěru obdržel žlutou kartu za nesportovní chování. Na posledních pár minut přišel do hry i Michal Pospíšil, který vystřídal Jankauskase. (čtk)
Skotská liga - 21. kolo: Hearts - Celtic Glasgow 2:3.